Může rychlost myšlenky za naše peníze?

 Toto je naše témata měsíce:

Byznys rychlostí světla či myšlenky!

Ve čtvrtek 16. února jsme si udělali s klienty HNB a WinSignals zajímavý webinář s názvem “Byznys na burze rychlostí světla & co se odehrává na burze v síti s našimi penězi?”

Uvědomil jsem si, že žijeme v přelomové době. Když jsem ještě koncem 90 let podnikal klasicky, to jest ve stavebnictví a v mezinárodním obchodě, patřili jsme mezi průkopníky využívání internetu. Můj společník ve firmě byl US občan, který jako student pracoval pár let v Seattle u firmy Microsoft.

Je jasné, že jsme museli být jednou z prvních firem v oboru, která byla v síti. Emaily jsme začali používat již roce 1993, o pár let později jsme měli firmu v síti. Intranet i internet, server, všichni kolegové a zaměstnanci byli online. Dokonce jsme kolem roku 1996 udělali pár skvělých obchodů, které se k nám dostaly po síti!

Byla a stále je to vzrušující doba. Tenkrát bylo vše v plenkách, nehorázně drahé, na dnešní dobu i komplikované. Možná z té doby pocházejí fobie dnešní střední a starší generace, která to prostě v té době v síti nestíhala…  Ta složitost těm lidem zůstala v hlavě, byť se vše zásadně zjednodušilo!

Jenže doba se změnila.

Víte, že se za pouhých 25 let zrychlil internet milionkrát? Načítání emailu nebo stránky vyhledávače v roce 1996 vydalo za jedno vypité kafe… Ještě v roce 2001 jsem používal telefonní modem s přenosovou rychlostí 20-56 kb/sec! Dneska máme k dispozici běžně 20-1000 Mb za sekundu!

Také počítače udělaly slušný upgrade. Vždyť to, co má dnes uživatel v chytrém mobilu, zabralo ještě před 30 lety možná 50 m2 plochy ve výpočetním středisku…

První SMSky šly někdy kolem roku 1998, dotykový telefon od Apple má za sebou pouhých 10 let…

Když mi kolem roku 2000 ukazoval společník, jak přes počítačové rozhraní MS DOS ovládá jakýsi online program na nákup či prodej akcií na Wall Streetu a nákup včetně schválení mu trval pouhých pár minut, říkal jsem si, že je to sakra dobré.

Já jsem v té době projednával nákupy cenných papírů přes telefon, trvalo to desítky minut a jako na potvoru mi dal obchodník vždy ty nejhorší ceny na trhu. Ale to jsem nevěděl, protože grafy v té době ještě nebyly online. Mimo jiné jsem netušil, k čemu by mi byly.

Kolem roku 2000 udělaly technologie výrazné posuny. Grafické prostředí na internetu se zjednodušilo. Díky Java scriptům mohly začít fungovat první dokonalejší platformy pro online obchodování. Reakční doby na nákupy či prodeje čehokoliv se zkrátily na minuty podle toho, jak fungoval automatizovaný clearing na nejrůznějších burzách. Později se z toho staly sekundy, dnes jsou to řádově zlomky vteřiny, když se daří být na tom správném místě.

Brokerské firmy začaly vyvíjet systémy, díky kterým dostávaly do hry na burze statisíce a později milióny hráčů. Již v roce 2002 jsem si vyzkoušel první demo a vzápětí i live obchody na burzách s komoditními futures, s akciemi, s opcemi.

Zkoušel jsem kde co. Častokrát jsem naletěl báchorkám propagátorů burzovního, komoditního či opčního obchodování. Dnes, když mi někdo pošle pohádky o tom, jak vydělávat na sójových bobech či kakau, nebo v binární ruské ruletě, s roboty či podobně, emaily hned mažu…

I dnes je neznalý lid “pokušitelů štěstí” masírován propagátory nejrůznějších finančních robotů, automatů, pseudosystémů, binárních šíleností či zřejmých podvodů (jak to má ale našinec šanci poznat, že..?).

Že je mnoho věcí jinak, jsem začal vnímat až po sérii nejen úspěšných obchodů, ale zejména poté, kdy mi prostě některé postupy na burze fungovaly v rozporu s tím, co psaly “moudré” knihy.

Jasně, dnes vím, že v málokterém podnikání je tolik fabulací a manipulací, jako v obchodování na burze. Stálo mě to docela obstojné školné!

Teď přeskočím k dnešku.

Žijeme v době, kdy se rychlost všeho neuvěřitelně posouvá k technickým možnostem, které jsme nedávno znali jen z teoretické fyziky. Počítače zpracovávají běžně gigabajty či terabajty dat za sekundu, náš mozek nestíhá ani v nejmenším. Rychlosti přenosu dat se blíží technologickým možnostem rychlostí světla.

K možnostem ve spekulacích na burze nám přibylo množství technologií, seriózních i více podivných nabídek, software, obchodních a byznysových modelů. Ke klasickému obchodování s akciemi, komoditami či měnami na Forexu, se rozmohly nejrůznější finanční instrumenty odvozené od swapů, opcí, forwardů, certifikátů až po naše dobré známé CFD.



Výše píšu … až po naše dobré známé CFD.

Proč píšu “naše”? Je možné, že čtenář o CFD instrumentech a jejich možnostech pro obchodování moc neví. Něco jsem teď nakousl. Proč píšu tento článek? Třeba i proto, abych vás pozval na záznam z akce, kde si vysvětlíme více!

Webinář proběhl na 22. února 2017  ve formátu DigiPárty s názvem:

BYZNYS RYCHLOSTÍ SVĚTLA & BYZNYS RYCHLOSTÍ MYŠLENKY

Záznam je zde:

DigiPárty – Byznys rychlostí světla & byznys rychlostí myšlenky.


 

O čem byla tato akce?

Tak zejména o okolnostech a faktorech, které v dnešní době ovlivňují náš možný úspěch nejen na burze, ale i v životě a v podnikání. Doba se změnila a vše je jinak, než před pouhými pár lety. Zatímco 90 % politiky a médii zblblé veřejnosti stále ještě řeší nějaké finanční, migrační či jiné krize, v podnikání, v komunikaci a samozřejmě v obchodování na burze se odehrávají neuvěřitelné věci!

Svět a realita jsou jinde, než si 90 % lidí vůbec myslí. Zatímco si 90 % lidí neustále na něco stěžuje, jiným 10 % se žije skvěle, vydělávají, užívají si života a zejména se učí žít v době, kterou předurčuje něco jako

BYZNYS RYCHLOSTÍ SVĚTLA & BYZNYS RYCHLOSTÍ SVĚTLA!

Zkuste si odpovědět na pár otázek:

  • Může rychlost myšlenky za naše peníze?
  • Jak může byznys rychlostí světla ovlivnit náš výsledek a úspěch?
  • Co je klíčovou podstatou podnikání?
  • Kde a jak se vyrábějí peníze v online světě?

Nebo co tak přidat ještě více konkrétní otázky a témata:

  • Jak funguje burza a online podnikání v řízení peněz?
  • Kde a jak vznikají ceny a příležitosti na burze?
  • Jak ovlivňují výkon počítače, rychlost internetu vaše šance na úspěch?

Slyšeli jste někdy

  • Třeba o HFT – High Frequency Trading?
  • Nebo o finančních robotech, komoditách, opcích?
  • Koukli jste se na film Vlk z Wall Streetu?
  • Co je realita a co je fikce? Nebo virtuální realita..?

Jaké máme možnosti a šance uspět ve světě, který určuje:

Kvantová fyzika, byznys rychlostí světla, umělá inteligence či špičkové technologie?

Zajímají vás tato témata a otázky?

Tušíte, co se děje s vašimi penězi ve virtuálním světě a na burze?

Měli byste, protože jde o peníze!

A peníze souvisí s úrovní vaší svobody, nezávislosti, seberealizace!

Vaše svoboda času, to co děláte, jak můžete předávat svoje poselství a být užitečný, to vše souvisí s penězi.

Peníze můžete vydělávat tím, že někomu prodáváte svůj čas a potenciál.

To se nakonec týká 90 % všech lidí kolem vás. Rodiče, škola, média a SYSTÉM tento přístup a postup podporují. Říkají: Kdo si hraje, nezlobí. Kdo je zařazen a nevyčnívá, tomu dáme pokoj. Z koho vyškrábneme nějaké ty daně, abychom si je mohli přerozdělit, toho podpoříme. Kdo je otrokem, je náš volič. Sakra, musím říct, že jim ta strategie, parchantům, prochází!

Peníze můžete vydělávat tím, že prodáváte svoje myšlenky a vize

proměněné ve fungující podnikání, byznys. Jasně, to je ta Pravé strana cash-flow kvadrantu, o které často píšu. Vydělávat peníze procesem myšlení je neskonale snadnější, než pracovat pro někoho jiného a doufat ve spravedlivé ohodnocení… Jak to máte vy?

A protože jsme na blogu HRAJEME SI NA BURZE, musím zmínit ještě ten náš směr:

Tím je burza, podnikání s penězi, spekulace, řízení investic. Prostě na virtuálních dálnicích hledáme ty správné informace, dosadíme jisté vzorce a koncept myšlení a občas si vybereme svoje peníze.

Říkají mi někteří – vy spekulanti nic nevyrábíte a nevyváříte hodnoty. Máme jim věřit? Finanční průmysl, svět burzy a finančních trhů – to je krev byznysu, motor nabídky a poptávky. Bez burz by dnes nefungoval kapitalismus, ekonomika, rozvoj, byznys, zkrátka nic…

Jako spekulant se cítím nanejvýš užitečně. Podílím se na motoru ekonomiky a vydělané peníze mohu dávat znovu do oběhu. Pokud vydělám – utrácím, investuji, platím daně, mohu zaměstnávat další lidi, dávat příležitosti, předávat poselství, dávat i přijímat. Nevím jak vy, ale já to považuji za hodně užitečné.

Bez peněz by nic z uvedeného nebylo možné.

Na závěr malé slovní hříčky…

Nebo jsou to úvahy, které stojí za přemýšlení?

  • Co tak vysokofrekvenční přemýšlení?
  • Může rychlost myšlenky za naše peníze?
  • Mohou peníze za rychlost našeho přemýšlení?
  • Co s tím má do činění rychlost světla?
  • Co na to Jan Tleskač? Trpaslíci či Donald Trump?
  • Myslí naši ministři rychlostí světla?
  • Mají krátké či dlouhé vedení?
  • Připravujete se na věk robotů a strojů?
  • Na co připravujete svoje děti?
  • Kde jsou vaše šance na úspěch?

Jo – na závěr důležitá informace!

Jste ve svém středu! Kam to z něj dotáhnete, závisí výhradně na vaší hlavě. A tu rychlost světla můžete využít ve svůj prospěch. Jak? Povíme si to na DigiPárty! Od vašeho středu začneme přednášku z Myšlenkové mapy!

Mějte se krásně!

Jirka Mazur

 


PS: Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem a následně HNB Premium Clubem?

HNB Business

 

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře
  1. Petr Marek napsal:

    Dobry den, dekuji za vse i za pozvani, nemuzu, jsem daleko. Pokusim se. Dekuji Petr

Přidat komentář

  • Nejznámější online kurz
    V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

    Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

    Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

  • Jsme také na Facebooku