Můj příběh na burze a příběhy s klienty

Stačí málo a můžete se stát součástí skvělého příběhu, nebo začít odvíjet úplně nově ten svůj. Již máte první informace, inspirace a je třeba získat ještě… Prozradím ve videu!

Podívejte se na 9minutové video k mému příběhu na burze!

Jak to vše začalo? Co bylo impulsem pro mě a co jím může být u vás?

Vše začalo na přelomu tisíciletí…

Jmenuji se Jirka Mazur a podnikám opravdu dlouho. Svůj první živnostenský list jsem získal v únoru 1990 a moje první zakázka bylo sundávání rudých pěticípých hvězd z těžních věží černouhelných dolů. Uhlí byla v té době ještě žádaná komodita a já jsem netušil, že se budu jednoho dne komoditami živit. Ale podstatně jednodušším způsobem, než byla náročná těžba uhlí…

Byl to opravdu symbolický začátek. Poté jsem zahájil skvělý příběh v podnikání, za kterým byl obrat stovek milionů korun ročně v oborech stavebnictví, distribuce, obchod, marketing, výroba…

Byly to roky, kdy se v podnikání hledalo a zkoušelo vše, na čem se mohly vydělávat peníze. Vlastně jsem zkraje ani netušil, co vše může následovat. Byly to skvělé roky.

Na přelomu tisíciletí přišla příležitost. Zjistil jsem, že prakticky totéž, co dělám složitě v klasickém podnikání, mohu dělat podstatně jednodušeji někde jinde. Poctivým konceptem pro vydělávání peněz v podnikání je něco levně nakoupit a za více peněz prodat. To fungovalo, byť s desítkami zaměstnanců a s problémy, které se kolem každého podnikání točí, někdy náročněji, jindy jednodušeji. Ale přišlo ještě podstatnější zjednodušení všeho!

Na přelomu tisíciletí, kolem roku 2000, mi přišel do cesty koncept, kdy jsem mohl levně nakupovat a draho prodávat daleko jednodušším způsobem. Dokonce jsem mohl nejdříve prodávat za vyšší ceny a nakupovat následně, když byly ceny nízké.

Jak to bylo možné? Tušíte správně. Model jednoduchého obchodování a podnikání, model sofistikované řízení peněz jsem našel na burze.

První roky byly roky učení, občasných výher i tvrdých poučení.

Marně jsem hledal návody a postupy, které by byly osvědčené, a to přes to, že zdrojů či knih bylo více než dost. Vedle toho jsem ještě řídil svoje další projekty a burzou jsem se bavil. Jednoho dne došlo k okamžiku, kdy příjmy z burzy převýšily moje příjmy z podnikání a bylo rozhodnuto!

 • Jak se na burze vydělávají peníze?
 • Jak na finanční páku?
 • Jak je to s těmi akciemi, indexy, komoditami či měnovými páry forexu?
 • Co ovlivňuje úspěch na burze?

Trvalo mi téměř tři roky, než jsem vybudoval základy! A zjistil jsem, že jsou věci jednodušší, než jsem si myslel! A také jsou jinak, než jsou prezentovány. Tak začala moje cesta tajnými postupy, které jsem poté postupně vylepšil s více, než tisícovkou klientů. Je to opravdu skvělý příběh, které se můžete zúčastnit!

Jak jsem hledal Svatý Grál na burze

Když jsem v květnu 2005 udělal první promo na internetu pro svůj první seminář o burze, netušil jsem, co se odehraje. V té tobě jsem měl za sebou již 3,5 roku v tradingu a zcela jistě to byl byznys, který mě bavil. Po pár měsících na demo účtu jsem spustil svůj první ostrý účet. Finanční páka v obchodování byla závratná a o adrenalin nebyla nouze. Informačních zdrojů na internetu bylo málo, z 90 % především z US webů. Bylo to učení za pochodu, experimentování, zkoušení, hledání Svatého Grálu.

Ten se zdál být nalezen již po dvou týdnech ostrého obchodování. Svůj první účet jsem zhodnotil o více, než 100 % za necelé dva týdny. Můj první obchod s indexem NY burzy s DJIA si pamatuji dodnes. Vydělat 4.000 USD za cca 20 minut hned první večer, bylo neuvěřitelně snadné. Již jsem začal spřádat sny o rychlém zbohatnutí a o definitivním opuštění klasického podnikání. Potom následovalo ještě několik excelentních obchodů a zisků. Šampus tekl proudem, kalkulačka v plánování světlé budoucnosti byla nažhavena.

Zkrátím to. Za dalších 14 dnů byl účet úspěšně vybílen. Zůstalo na něm 270 USD z původních 10 tisíc. Dnes tomu říkám školné. Byl to adrenalin a lehký otřes. Nikoliv z důvodu ztráty peněz, ty byly rizikovým kapitálem. Ale z důvodu možné ztráty příležitosti. Pochopil jsem totiž, že toto je ta pravá příležitost! Technicky, technologicky i realizačně nejjednodušší podnikání na světě!

Zlate-dolary-zisk

Toho jsem se nechtěl vzdát, ale musel jsem pochopit, že ten Svatý Grál se nachází někde jinde. Trvalo mi ještě několik dalších let.

Již v roce 2004 a 2005 jsem celkem příjemně svoje podnikání na burze stabilizoval. Zisky nebyly v řádu stovek procent, ale šlo o desítky procent, které byly realizovány v menším stresu, více v klidu a zejména jinak. Nicméně sezení u počítače a ztráta sociálního kontaktu pro mě, který jsem byl zvyklý na komunikaci a akci v reálném prostředí v podnikání, to byly moje brzdy.

Když jsem se na jaře 2005 rozhodl, že spustím vzdělávací projekt a první vlastní projekt přes internet, logická volba padla na vzdělávání v oboru, který mě bavil. Tedy na burzu! Netušil jsem, co to bude obnášet a co všechno v mém životě se změní. Musel jsem se hodně naučit ohledně webu, internetu a internetového marketingu. Bylo mi jasné, že pokud dělám byznys na internetu, tedy burzu, musí jít i ostatní aktivity přes internet.

Také jsem se začal ještě intenzívněji vzdělávat v oboru burzy a spekulací, abych mohl předávat jen ty nejlepší informace. Napínavý byl rozjezd mého vzdělávání. Na první akci, která se konala koncem května 2005 v Praze, mi zdarma přišlo téměř 90 lidí. Přesto, že k sezení zde bylo jen 50 míst. Pochopil jsem, že internet je ta správná cesta i pro tento obor. Následovaly živé akce, které byly jak zdarma, tak i placené. Následovala skvělá jízda několika lety… V roce 2006 jsem protočil na burze svůj první milion USD a tento mikropříběh jsem sdílel se svými klienty.

Svatý grál na burze jsem nikdy nenašel, protože neexistuje. 

Ale na systém a podmínky pro úspěch ano, a to i díky svým klientům!

Příběh offline vzdělávání.

Mezi roky 2006 až do jara 2012 jsem udělal možná stovku živých seminářů. V zásadě šlo vždy o krátkou sérii akcí na jaře a na podzim. Semináře a workshopy jsme vytunili i víkendovými akcemi a zážitkovými akcemi tak, abychom si komunity klientů a traderů jaksepatří užili. Vymysleli jsme kolem burzy společně mnoho zajímavých projektů, z nichž se některé vydařily hodně, jiné méně. Vymýšleli jsme programy kolektivního investování, nebo další aktivity kolem burzy. Za hodně zdařilý považuji projekt s WinSignals, kdy jsme 2,5 roku dávali do trhů, pro své klienty, série signálů pro obchodování s výslednou úspěšností přes 90 %.

Mými kurzy a akcemi za ty roky prošlo pár tisíc klientů, další byli na příjmu pasivně. Desítky procent z nich moje programy opakovaly a řekl bych, že nějaká ta stovka z nich je v mém vzdělávání již mnoho let. Tvoří základ skvělé komunity lidí, kteří sdílejí vše kolem byznysu, který nás všechny baví. Za ty roky se vytvořily desítky, možná stovky mikropříběhů, setkání, sdílení a akcí. Navzájem jsme si vyměnili energii v tomto podnikání, ale zejména zkušenosti a zpětnou vazbu.

Protože mými programy prošlo tolik lidí, mohl jsem vidět stovky úspěšných strategií a postupů, stejně tak jako i těch méně úspěšných, či dokonce burzovních bankrotů. To byla skvělá škola pro všechny zúčastněné, protože jsme know-how, poznatky a zkušenosti z reálného burzovního byznysu přenesli do mých vzdělávacích programů tak, že z nich aktuálně čerpají všichni!

To považuji za skvělý a nejlepší výsledek mého příběhu se vzdělávání lidí v oboru, který mě prostě baví.

Pokud patříte mezi mé klienty a kolegy a čtete tento článek, moc děkuji! Bez vás bych to nedal. Byli jste mým hnacím motorem i ve chvílích, kdy se mi nedařilo, a jste mojí motivací pro další akce!

A pokud jste zde noví a chcete se přidat, neváhejte. Burza je jediné podnikání na světě, které si můžete vyzkoušet úplně bez rizika v podmínkách reálných trhů. Jen musíte mít to správné know-how. Se mnou, a s mými klienty a parťáky na burze, jej získáte!

Jak se zrodila online příležitost

Je tomu přesně tři roky, kdy jsem nastartoval Příběh vzdělávání online a zahájil první online kurz o burze na čs. internetu s názvem Hrajeme si na burze. Kurz má za sebou již pátou reprízu a ke každé jsme přidali nové verze a obsah. Kurzy nám prošlo řádově 1 200 lidí, na skvělé FB skupině, která je uzavřená jenom pro kurzisty, je přes 880 aktivních členů. Stovky lidí se dále průběžně vzdělávají v Tajném Expertním Klubu Podnikáme  na burze, udělali jsme spolu řadu akcí typu VIP Traders Meeting a pokračujeme v dalších. Připojíte se i vy?

Online vzdělávání je vyšší level. Přesto, že se setkáváme zejména na internetu, vše funguje podstatně lépe. Vytvořila se skvělá komunita lidí, kteří spolu burzu sdílejí v online akcích, webinářích a projektech i v rámci osobního setkávání.

Vy všichni se můžete přidat do diskuze v rámci veřejné FB komunity Hrajeme si na burze ZDE!!!

Mám rád tento byznys a jsem rád za tento Příběh s klienty!

Burza je příležitost, hra i podnikání.

Je na vás, jak je uchopíte. Můžete postupně opustit svá zaměstnání, zjednodušit si život a podnikání, pokud zde uspějete. Také se vždy můžete vždy vrátit tam, kde jste byli, nebo jste, pokud to pro vás bude obtížné. Ale pokud to nevyzkoušíte, nikdy nebudete vědět, zdali to je pro vás ta pravá příležitost! Pokud se vydáte na cesty k finanční svobodě a nezávislosti, garantuji vám, že se vám zpět nebude chtít a že uděláte vše proto, abyste uspěli. S kusem cesty vám pomohu.

Na burze se všechny děje odehrávají 10x, 100x rychleji než v běžném životě. Na burze máme k dispozici Demo platformu simulující z 90 % realitu. Skvělé místo pro bystření mozku a nácvik rozhodovacích procesů. Motivací, proč se dát do kurzu Hrajeme si na burze tak jistě najdete více. Ale o Riziku, Pravděpodobnosti, Spekulacích a Pravidlu 90/10 a dalších vychytávkách!

Dnes jen vezměte na vědomí, že lze pochopit principy burzovních spekulací a zásady pro bezpečné a ziskové obchodování poměrně jednoduše. Ale pouze na vás potom bude, jak s tím naložíte!

Jirka Mazur

Autor blogu a vzdělávacích programů Hrajeme si na burze

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře
 1. Roman napsal:

  Dobrý den , pěknej příběh já si říkám když se na burze dají prohrát peníze dají se i vydělat . Já jsem ve fázi že už neprohrávám . Roman

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Jste zde poprvé?

  Začněte zde a stáhněte si zdarma ebook a objevte 7 kroků pro rychlý start na burze!

  Staženo více než 24 000x !

 • Nejznámější online kurz
  V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

  Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

  Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

 • Jsme také na Facebooku