Pravidlo 90/10 jako základ úspěchu na burze!

Byť je burza a obchodování na burze jistě technicky a technologicky nejjednodušší podnikání na světě, z jistých důvodů si z toho umí 90 % traderů, spekulantů a obchodníků udělat hooodně náročnou záležitost!

Na podnikání, kde řešíme v čase vždy pouze 2 možnosti, to jest, že ceny aktiv na burze mohou pouze růst či klesat, řeší spekulanti opravdu nadměrné množství metod, postupů, strategií naprosto zbytečně. Většinou jen proto, že jim to tak někdo poradil, někde se to naučili, četli o tom… A snadno se do té pasti složitostí chytí!

Jasně, pro spekulace máme desítky burz a stovky či tisíce druhů aktiv – akcií, komodit, měnových párů a nejrůznějších instrumentů a způsobů, jak cenové pohyby na burzách obchodovat a něco z toho vytěžit.

Také víme, že ceny na burze se hýbou neustále, tok informací, dat a impulsů je přímo gigantický. V tom se jeden snadno ztratí. Pokud někdo naletí do pasti složitostí, dříve nebo později i v tomto jednoduchém podnikání vyhoří, přepracuje se a ze skvělého byznysu se stane online fuška…

Víte co? Otočíme to dnes!

Probereme Pravidlo 90/10 jako základ úspěchu na burze!

Je to skvělá pomůcka pro chytré tradery!

Cože – ještě o něm nevíte? Máme pro vás několik konkrétních tipů na to, jak být na burze efektivní! Jděte na to, čtěte!


Pravidlo 80/20 a krása jednoduchosti.

Jednoduchost je nejen krásná, ale i velmi důležitá. Proč?

V tomto článku navážu na jedno z mých oblíbených témat v blogu Hrajeme si na Burze o tom, jak se vyznat v záplavě informací, strategií a postupů na cestě k úspěchu v obchodování na burze.

Na burze platí velmi výrazně pravidlo 80/20. Osmdesát procent vašeho úspěchu na burze dosáhnete díky chytrému využití pouze dvaceti procent nejdůležitějších technik a postupů, které na burze fungují. Tedy vlastně ne:

OPRAVA: Na burze vlastně neplatí až tak pravidlo 80/20, ale spíš tak pravidlo 90/10. Míra koncentrace efektivních technik, úspěšných postupů a skutečně důležitých informací je zde ještě nemilosrdněji koncentrovaná do deseti procent těch skutečně NEJ!

A mimochodemna burze vydělává opět jen přibližně 10 % všech těch lidí, kteří se o úspěch pokouší. Ne náhodou jsou to právě ti lidé, kteří najdou zase těch 10 % NEJ technik, postupů, informací a know-how…

90% pokušitelů štěstí na burze prostě prodělává… Chcete patřit mezi těch 90 %? NE? Tak čtěte dál, dovíte se o zajímavých souvislostech…

Co nám mimo jiné pravidlo 80/20 nebo 90/10 říkají?

Například, že můžete vyhodit čtyři z pěti stránek každé knihy o tradingu, kterou si koupíte. Stačí vám se naučit pětinu obsahu všech webinářů a kurzů, které absolvujete (nebo desetinu? Asi jak kde). A pozor – váš úspěch se bude z 80 % blížit dokonalosti.

Práce, byznys, rodina, koníčky, osobní růst, odpočinek …

KDY MÁM SAKRA TU BURZU DĚLAT?

Každý z vás čtenářů je pracovně vytížen, máte zaměstnání, podnikání, rodinu, koníčky, povinnosti… Tchýni, venčení psa, nákupy… A mimochodem taky potřebujete někdy vypnout. Jak v tom všem ještě stíhat burzu? Studium a pak aplikace do praxe, trénink.

Jo a abych nezapomněl – tohle všechno děláte proto, abyste byli finančně nezávislí. Abyste si jednou mohli říct „OK, tak docela tomu rozumím a můžu začít na burze reálně vydělávat“. Nezdá se vám tenhle cíl lehce v nedohlednu? Vím, že mnohým z vás ano. Pro většinu lidí je úspěšné obchodování na burze na hranici sci-fi. Existuje však cesta, která vás může zkratkou k vašemu vytouženému cíli dovézt.

Jak vypadá aplikace pravidla 90/10 v burzovní praxi?

Abyste byli celkově spíše úspěšní než neúspěšní, pak potřebujete koncentrovat svou pozornost na těch 10 % zásadních věcí, které s úspěchem na burze souvisejí. Co to KONKRÉTNĚ znamená?

 1. Zapomeňte na 90 % všech instrumentů, které na burze můžete obchodovat. Mnoho začátečníků chce na burze obchodovat třeba pšenici, pomerančový koncentrát, nebo měď. Pro laiky jsou tyto komodity mnohem lépe pochopitelné než například futures kontrakty na akciový index SP500. Pokud jste začátečníci, tak patrně rozumíte slovům „kontrakt“ a „akciový“. Ale co je to futures? Co je to index? A co SP500?? To se radší zaměříte na tu pšenici, to je něco hmatatelného… Jenže to právě teď jdete tvrdě do těch 90 % obchodních instrumentů, na kterých se ale obchoduje relativně málo kapitálu, jsou nelikvidní a na trhu zde působí některé dominantní subjekty, jejichž záměry nemáte šanci znát. Prostě obchodujete něco, čemu můžete rozumět jen velmi ztěží. Vy se naopak potřebujete koncentrovat na ty instrumenty, na kterých se obchoduje nejvíc peněz. Protože díky tomu se chovají předvídatelně a obchoduje se na nich tolik peněz, že na jakékoli ceně najdete někoho kdo chce koupit když vy chcete prodat. K úspěchu vám stačí dva, tři, nebo maximálně čtyři instrumenty.
 2. Obchodujte v 10 % času, kdy se na burze něco děje. Ty nejdůležitější obchodní časy, ve kterých se investoři, spekulanti a jiní obchodníci rozhodují o svých obchodech, jsou koncentrovány do několika důležitých fází dne. Zjistěte které to jsou a své analýzy provádějte tak, abyste v těchto časech byli připraveni zadávat své obchody. Když víte jak na to, tak vám burza zabere maximálně hodinu až dvě denně. Víc není nutné. A právě v tomto poznání spočívá vaše příležitost obchodovat na burze i když máte svou rodinu, práci, byznys a koníčky…
 3. Koncentrujeme se na ty hlavní prvky technické analýzy, které v praxi fungují už léta. V jednoduchosti je síla a ty přístupy, které se v dlohodobém časovém hledisku osvědčily budou s jistotou fungovat i dál. Soustřeďte se na jednoduché principy, které pochopíte selským rozumem. To neznamená, že by sofistikované metody analýzy trhů nefungovaly. Vždy ale mějte na paměti poměr zisku, který danou metodou získáte vůči časové náročnosti pro nastudování a praktické využití této metody.
 4. Pochopte klíčové souvislosti mezi jednotlivými instrumenty, které se navzájem ovlivňují. Zorientujte se ve významu různých časových rámců sentimentu trhů a najděte hranice významu informací o fundamentálním dění ve světě.

Potřebujete vědět kam jdou trhy. Jestli je nálada prodejní, nebo nákupní. A v jakém časovém horizontu? Když je nálada nákupní teď, tak jak dlouho bude trvat? Kam až ty nákupy můžou vyhnat cenu? To je třeba umět rozpoznat.

Naše Pravidlo 80/20 v praxi na burze:

 Proč přistupujeme k Situační Analýze Online jednoduchým způsobem podle pravidla 80/20?

 A proč jej koncentrujeme do většího extrému v podobě 90/10?

Zapomeňte na složité postupy analýzy trhu a nejrůznější vychytávky. Ty jsou často velmi užitečné, ale pokud skutečně řešíte časovou náročnost burzy a jste začátečníci nebo mírně pokročilí, tak vám k ničemu nebudou. Vy potřebujete jednoduché postupy, které možná nejsou zázračné, ale jsou víc úspěšné než neúspěšné. A navíc – dokážete si je osvojit relativně snadno a selským rozumem.

Vlastně řešíme rutinu. Rutinu v tom pozitivním slova smyslu kdy se můžeme spolehnout na to, že máme grafy nasledované. Jsme sladění s dynamikou burzovních cyklů a jsme ve fázi, kdy jsme si vypěstovali něco jako „šestý smysl“ na burzu. Ten je ve skutečnosti výsledkem sledování burzy v její komplexnosti a koncentrací na 10-20 procent těch důležitých vstupů. Vstupů, které vám vytvoří 80 % výsledku.

Sledujeme a poukazujeme na naprosto běžné situace v takovém světle, aby bylo možné vidět peníze, které se v nich skrývají. Protože peníze nejsou v žádných zázračných postupech, indikátorech nebo formacích vytržených v kontextu. Peníze na burze jsou v těch rutinních formacích, které vidí úplně každý.

Peníze jsou ve vaší hlavě. Jediným úkolem je dostat je k sobě. Pokud možno, jednoduše!

Přesto, že se jedná o pravděpodobnostní podnikání, kde řešíme pouze dvě možnosti, to jest cena sledovaných aktiv může jít pouze dvěma směry, obchodníci na burze si umí svá rozhodnutí pěkně zkomplikovat! My si ale chceme věci zjednodušit, ušetřit čas a peníze a jaké jsou cesty k úspěchu.

Chcete šetřit čas a svou energii? Pak by vás měl tento přístup zajímat také!

K těmto tématům chystáme zajímavý webinář!

Dlouhodobě směřujeme svou pozornost na 20 % těch nejdůležitějších technik pro analýzu grafů a burzy obecně. Víme, že více technik nemá smysl řešit, protože jejich přidaná hodnota je výrazně nižší, než přidaná hodnota těch hlavních dvaceti procent.

Jak to vypadá v praxi se dovíte právě na webináři

Pravidlo 90/10 jako skvělý parťák chytrého tradera.

 • Zajímá vás, které instrumenty na burze patří mezi ty dva nebo tři, které potřebujete sledovat a obchodovat ve svých burzovních začátcích?
 • Chcete vědět které jsou ty nejdůležitější prvky analýzy trhů které vám zaručí 80 % úspěchu? Kdy a kde je máte použít, kdy má smysl obchodovat a které klíčové obchodní časy jsou pro vás ty nejdůležitější?
 • Zaujala vás zmínka o souvislostech mezi instrumenty, časových rámcích a sentimentu?

Naším mottem je Chci aby sloužila burza mně, ne abych já sloužil burze. Nijak nás nepřitahuje život burzovních závisláků, kteří honí obchody na burze za každou cenu od rána do večera. Bez ohledu na to, jestli jsou úspěšní nebo ne. Chceme si užívat volný život. V létě moře, v zimě lyže a tak dále. A jak to máte srovnané vy?

https://roulette222fr.com

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Nejznámější online kurz
  V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

  Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

  Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

 • Jsme také na Facebooku