Motivace k úspěchu a 3 věci, které zničí vaši kariéru online tradera

Proč vlastně chcete obchodovat na burze?

Jaká je vaše motivace? Chcete vydělávat z pohodlí domova, nebo si chcete dokázat že na to máte? Chcete ovládnout skvělý byznys, ve kterém můžete vydělávat velké peníze ne pracně, ale chytře? Nebo je pro vás důležité si vynahradit váš krach z předchozího podnikání?

Položte si tyto základní otázky. Určitě jste slyšeli o rozdílech mezi vnitřní a vnější motivací. Která z nich žene kupředu právě vás? Děláte burzu kvůli sobě, nebo kvůli ostatním se kterými se třeba porovnáváte? Nalijte si čistého vína a odpovězte sami sobě.

Jediná skutečně správná motivace je ta vnitřní. Online trading jako cesta ke skvělým penězům, vlastní seberealizaci, finanční a časové svobodě – to všechno je OK. Děláte to pro sebe a baví vás cesta k úspěchu? Pak máte splněn jeden z předpokladů úspěchu.

Chcete na burze uspět proto, abyste si dokázali že to zvládnete? A proč si chcete něco dokazovat? Skutečně to dokazujete sobě, nebo ostatním? Manželce, rodičům, tchýni….??? Toto jsou skutečně temnější zákoutí spekulantovy mysli. Máte na to, podívat se co se skrývá pod pokličkou vaší mysli?

Pokud ano, pak si nenechejte ujít speciální Expertní Webinář pro širší veřejnost, který budeme vysílat 27. června 2017 od 20:00.

Bude to skutečně velmi netradiční webinář! Během něj si totiž budeme povídat o burze v kontextu s psychologií, motivací a o tom, co nám naše výsledky na burze prozrazují o našem vlastním uvažování, myšlení a ano – také EGU!

ZISKOVÉ MYŠLENÍ V KAŽDODENNÍM TRADINGU
ANEB CO V PSYCHOLOGII OBCHODOVÁNÍ ŘEŠÍTE NEJVÍCE
A JAK SI S TÍM PORADIT?

Zajímá vás, jaké nejčastější chyby škodí devadesáti procentům začátečníků na burze? Pak vás bude určitě zajímat právě tento blížící se webinář!

3 věci, které rychle zničí vaši kariéru online tradera.

Je mnoho faktorů, myšlenkových procesů, nebezpečí a nástrah na trzích a ve vaší hlavě. Pasti, nástrahy, mylné představy a nekvalitní know-how která dokáží poslat vaši obchodnickou kariéru přímou cestou ke dnu je celá řada. Přečtěte si o třech z nich, které jsou možná nejvíce překvapivé.

1. chorobná závislost na výsledku

Napadlo vás někdy, že jste nejlepších výsledků dosáhli tehdy, když vám na nich přestalo záležet? Když příliš mnoho „usilujeme“, „pracujeme na úspěchu“, „tvrdě na sobě makáme“ tak se náš mozek dostane do křeči. Přečtěte si ty slova v uvozovkách ještě jednou. Cítíte ty zaťaté zuby?

Jasně – abychom měli úspěch potřebujeme být houževnatí. Je třeba být schopen ses opět zvednout když utrpíte porážku. Silná vůle odděluje zrno od plev i v oblasti pokušitelů burzovního úspěchu. Jenže pokud nemáte vedle těchto vlastností také schopnost mít nadhled, být nad věcí a burzu nebrat příliš vážně, tak se dostanete do spirály neustálého drcení burzy a nahánění obchodů. Každý zkušenější online obchodník vám potvrdí, že toto není cesta k úspěchu.

Postavte svůj úspěch v životě a byznysu na více faktorech. Nejen burzou je člověk živ a navíc umí burza být docela pěkná pomstychtivá potvora. Pokud nemáte své myšlení pevně v rukou, tak vám chybu neodpustí. Jednou, dvakrát možná. Ale pokud nemáte své příjmy a své sebehodnocení postavené na více faktorech, pak budete mít vždy sklon být závislí na výsledku svého obchodování. Když postavíte svůj úspěch v soukromém a byznysovém životě na více nohou, pak se vám i na burze bude mnohem více dařit. Uvolněná mysl je více, než perfektní znalosti.

2. Tradingový absťák vs. schopnost neobchodovat

Řada lidí trpí tzv. „tradingovým absťákem“. Znáte to určitě sami. Už pár dní jste neudělali žádný obchod. Byli jste nemocní, pracovně vytížení nebo jste se psychicky necítili na vstup do drsného kolbiště online trhů. Tak po třech až čtyřech dnech burzovního nicnedělání si řeknete: „sakra už jsem tolik dní neudělal žádný obchod. Je třeba to trochu dohnat….“ Vidíte se v tom? Věřím že spousta z vás ano. SAKRAPRÁCE – burza není zaměstnání! Není zde pracovní doba, nehlídá vás tu žádný šéf. Slyšeli jste někdy o někom že přišel pozdě do burzy? Já ne….

Tradingový absťák se týká dobrých devadesáti procent všech z vás, kteří se na burze pohybujete. Vsadím se, že jste něco podobného také pocítili. Zeptejte se sami sebe – co se vlastně snažíte dohnat? Právě to „dohánění“ je jedním z dominantních pocitů při tradingovém absťáku. A dá rozum že to není úplně pozitivní pocit. Když se snažíte něco dohnat, tak je to proto, že jste to dříve zanedbali. Nedělali tu činnost dostatečně intenzivně nebo kvalitně. Máte pocit špatně odvedené práce. A z těchto pocitů chcete vydojit z burzy zisky? Zapomeňte na to.

Hoďte se do pohody. Vykašlete se na dohánění a vychladněte. Vidíte na burze po čtyřech dnech příležitost? Tak ji zobchodujte. Nevidíte ji? Tak pauzujte ještě pátý den. Pamatujte – na burze jste svůj šéf. Tak se přestaňte chovat jako svůj zaměstnanec.

3. Přehnané ambice

Existuje spousta věcí, které vám dokáží zkomplikovat, nebo úplně zhatit, cestu k úspěchu. Ale zaručeně největší zabiják úspěchu jsou přehnané ambice a očekávání o tom, kolik na burze budete vydělávat. Je zajímavé, že nadměrná očekávání začátečníků účinně živí mnoho jejich brokerských společností a vzdělávacích kurzů.

Sto procent zhodnocení za měsíc! Je to hodně? Nebo málo? Máme pro vás know-how, kterým si osedláte online trhy a budete mít jen ziskové obchody! Za půl roku si koupíte nové Ferrari! Tak tudy ne přátelé. Až vás bude někdo chtít ohromit tím, že vydělal 100 nebo 200 procent účtu za měsíc, tak se ho zeptejte za půl roku jak se mu daří. Pokud bude upřímný, tak v 90 % případech vám řekne že o všechno přišel. Možná si vyslechnete něco o tom, jak ho okradl broker, ale skutečnou příčinu neúspěchu hledejte v jeho hlavě a přílišné namlsanosti.

Není nic úžasného na tom, být oslnivý meteor který zazáří, ohromí publikum a shoří v nenávratnu. Zmizí zapomenut v propadlišti dějin.

Jakékoliv zhodnocení v řádu jednotek procent měsíčně je velkým úspěchem. Raději dělejte 3 procenta měsíčně mnoho let v řadě, než 300 procent za půl roku a za rok už na burze nebýt.

To rozhodující na konec

je srovnání emocí, motivací a hlavy tradera bez ohledu na to, jaké jsou vaše rozhodovací procesy na burze. Jaké jsou vaše znalosti, časové možnosti a kapitálová vybavenost.

Pravděpodobnostní odhady a úspěšné predikce cenových pohybů na burze jsou jedna věc…

Ale rozhodovací procesy a to, co se děje v hlavě, je věc důležitější

Vyhněte se špatným návykům, vypěstujte si ty správné a budete stát pevně na cestě k úspěchu nejen na burze.

Vojta Podešva

PS: A ještě jednou připomenutí Expertního Webináře pro širší veřejnost, který budeme vysílat 27. června 2017 od 20:00.

ZISKOVÉ MYŠLENÍ V KAŽDODENNÍM TRADINGU
ANEB CO V PSYCHOLOGII OBCHODOVÁNÍ ŘEŠÍTE NEJVÍCE
A JAK SI S TÍM PORADIT?

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře

Přidat komentář

  • Nejznámější online kurz
    V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

    Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

    Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

  • Jsme také na Facebooku