Řešení Svatého Grálu na burze & Jak se orientovat ve finanční džungli?

Tajemná příležitost, která nedává spát podnikavým lidem.

Burza – pro většinu lidí slovo opředené mýty, pověrami, či složitostmi. Burza s akciemi, komoditami a měnovými páry – je to svět příležitostí, nebo finanční past? Je svět finančního průmyslu přívětivý, nebo nepřátelský? Naděluje silným, nebo slabým? Kdo, jak a proč jej utváří?

Burza je svět, který zůstává utajen naprosté většině lidí. Je to svět, ve kterém se denně otáčejí bilióny či stovky miliard dolarů, eur, liber, jenů… Je to svět finančních institucí, tvůrců trhu, spletitých vazeb a finančních produktů, svět pokušitelů štěstí, svět, který je obtížně uchopitelný.

Každý den, každou hodinu, každou minutu se odehrávají v systému burz finanční transakce v neskutečných objemech peněz. Každý den, každou hodinu či minutu se vyvíjejí ceny a kurzy nejrůznějších aktiv na základě nejrůznějších marginálních i podstatných zpráv, událostí, domněnek, názorů či vlivů. Permanentní systém nabídky a poptávky rozpohybovává tu klidnější, jindy dravější cenové pohyby. Peníze jako řeka proudí z místa na místo, aktiva mění majitele.

Svět, který z venku a z pohledu médií, komentátorů či expertů v bílých límečcích vypadá zdánlivě poklidně a nezáživně, ale uvnitř to klokotá či vře jako ve žhavém gigantickém kotli, sopce. Po většinu času se toho děje zdánlivě málo a v jiných okamžicích se odehrávají divoké akce a pohyby připomínající bouři či turbulence na slunci.

Pro většinu lidí je burza a vše kolem ní tabu. Pro jiné lidi je to výzva a pokušení. Ano, je jistá skupiny více podnikavých lidí, kterým příležitost jménem BURZA prostě nedává spát. Zvláště když zjistí, že se mohou zúčastnit a toho finančního dění se účastnit. Když zjistí, že se mohou legálně, bez jakýchkoliv povolení, razítek, složitostí účastnit technicky a technologicky nejjednoduššího podnikání na světě.

Tato tajemná příležitost vstoupila před léty i do našich životů a od té doby se stala součástí našeho podnikání.

Mimochodem – čtěte až do konce, dovíte se zásadní info o skvělé online akci, kterou pořádáme už za pár dní!

Zdálo se to jednoduché, ale…

Ano, když jsem kolem roku 2000 začínal první obchodování na burze, svět se tvářil jednoduše a burza také. Vše se zdálo jednoduché a srozumitelné. Stačilo pár chytrých knih o burze, tradingu, vyzkoušet si obchodování nanečisto, věřit zkušeným a prostě to vyzkoušet.

Měl jsem štěstí, že jsem vstoupil rovnou do začátku éry, kdy se díky internetovým a počítačovým technologiím přiblížily možnosti obchodování i obyčejným smrtelníkům. Online obchodování, spekulace na dálku přes elektronický systém zadávání pokynů a jednoduchá platforma pro sdílení dat, grafů a nejrůznějších informací, to bylo to nejjednodušší podnikání, které jsem kdy dělal.

Měl jsem v té době přes 10 let klasického podnikání s více než miliardou korun obratu. Bylo to opravdu dobré, ale těch věcí, kolik se kolem toho muselo řešit! Oproti tomu bylo podnikání na burze opravdu technicky jednoduchou záležitostí, prostě hra s čistým kapitálem. Bez zaměstnanců, bez logistiky, skladů, aut, kanceláří, poradců, účetnictví, neplatičů, bez složitostí. Opravdu jsem byl nadšen.

Víte co… Technicky a technologicky je podnikání na burze to nejjednodušší podnikání na světě. Prostě takový zjednodušený nákup a prodej. Nakupujete, když jsou ceny čehokoliv nízko a prodáte, když jsou výše. Se ziskem. Nebo to uděláte opačně. Prodáte, když jsou ceny vysoko a nakoupíte, když jsou nízko. Se ziskem. Ano, díky mechanismům, které na burzách fungují, můžete vybraná aktiva prodat dříve, než je nakoupíte. A také nikdy nemusíte vstupovat do vlastnického vztahu k aktivům, se kterými obchodujete.

Vlastně jde o čisté spekulace. Nakupujete, protože se domníváte, že cena čehokoliv poroste. Prodáváte, protože máte indicie, že cena bude klesat. Nemusíte mít žádné výčitky svědomí z toho, že vaše podnikatelské konání na burze je čistě spekulativní. Stejně to má 99 % všech účastníků na finančních trzích. Podnikání na burze je o řízení peněz a promyšlených spekulacích. Navíc je zde ještě jedna geniální skutečnost. Oproti klasickému podnikání nikdy neřešíte více než dvě možnosti. Cena čehokoliv může pouze růst nebo klesat.

Když jsem pochopil během poměrně krátké doby, jak to s realizací zisků na burze funguje a jaké jsou příležitosti pro mě a moje peníze, zdálo se vše poměrně jednoduché. Ale…

Hledání Svatého Grálu

Začínal jsem stejně jako tisíce a milióny jiných individuálních traderů. Prostě knihy, zdroje na internetu, demo obchodování. Zde jen poznámka. Trading má jednu další geniální příležitost a vychytávku. Je to jediné podnikání na světě, které mohu trénovat a učit se zcela bez finančního rizika libovolně dlouhou dobu v podmínkách tzv. demo obchodování, v rámci kterého vše funguje tak, jak se to odehrává na reálných finančních trzích a burzách. Odlišnosti zde samozřejmě jsou, ale na ty si musíte přijít, nebo vám je prostě prozradím, když si pro radu přijdete!

Začínal jsem stejně jako tisíce a milióny jiných individuálních traderů. Znamenalo to stovky hodin zkoušení, studia fundamentální a technické analýzy. Vnořoval jsem do světa čísel, grafů a nejrůznějších technik. Základy technické analýzy, složitější metody, indikátory, korelátory, postupy, ze kterých šla hlava kolem. A také poučky a pravidla…

Přišly první mega úspěchy, kdy jsem se na reálném účtu formou online obchodování naučil zhodnocovat svoje peníze na burze o desítky či stovky procent. A také první neúspěchy, kdy jsem vinou mnoha okolností lehce vyluxoval obchodní účty. Nevzdával jsem to a pátral jsem po všech skutečnostech, které by mohly mít vliv na moje rozhodování a peníze.

Jasně, poznal jsem brzy, že téměř vše, co se na burze odehrávalo s mými penězi směrem k ziskům i ke ztrátám, mělo a má původ v mé vlastní hlavě a v mých rozhodovacích procesech. Přesto jsem dlouhé roky hledal něco jako Svatý Grál na burze. Nejrůznější postupy, analytické procesy, doporučení, systémy. Časem jsem zjistil, že je to bláznovství hledat na POUHÉ DVĚ MOŽNOSTI TRHU desítky či stovky metod, jak jednu z těchto dvou možností odhadnout správně.

Hledání Svatého Grálu na burze je činnost, které se celkem bláhově věnuje 98 % všech pokušitelů štěstí na burze. Rozumím jim, některé věci a informace vypadají opravdu nadějně…

Jak jsme našli zkratku k našemu Grálu.

Od roku 2005 jsem se pustil do vzdělávání v oboru, které mě opravdu bavil. Mými kurzy o burze a obchodování prošly každoročně stovky lidí na živých seminářích. Probrali jsme se společně základy, stanovili jsme si povinné minimum pro technickou a fundamentální analýzu. Spolu se stovkami lidí, kteří na burze opravdu obchodovali, jsme se utvrdili v přesvědčení, že nejvíce problematickým postupem je učit se z knih a literatury pro tradery.

Když si to vezmu zpětně, je to vcelku logické. Knihy psali v 90 % na objednávku zkušení a protřelí obchodníci v určitém čase a konstelaci. Jenže časy a okolnosti se neustále měnily. Co platilo včera, druhý den bylo jinak. Navíc pokud tisíce čtenářů a následovníků jistých postupů začalo v praxi dělat to, co jim bylo doporučeno, nalézali si do finančních pastí nejrůznějšího druhu a jejich peníze končily u institucí, které nezřídka takovou literaturu a aliance podporovaly. Ok, z toho bludného kruhu bylo třeba vystoupit.

Učil jsem stovky lidí to, co bavilo mně. Skvělé bylo, že jsem získával výbornou zpětnou vazbu. Příběhy úspěšných obchodníků i těch, kteří neuspěli. Postupně jsem tyto poznatky zakomponoval do našich vzdělávací programů. Pokud dnes například vyzkoušíte můj kurz Hrajeme si na burze, zjistíte, že je úplně o něčem jiném, než si přečtete v knížkách za pár stovek. Je to kompilát zkušeností stovek lidí zakomponovaný do systému, který vám bude dávat smysl. Jeho součástí jsou jisté zkratky.

Zjistili jsme mimo jiné závažnou záležitost. Otevíráme-li na burze svoje pozice jistým způsobem, můžeme statistiky dosahovat úspěšnosti v obchodování klidně v rozpětí 80-90 %. Toto dnes učím lidi ve svých kurzech. Když jsem se svým kolegou Vojtou Podešvou rozjel na sklonku roku 2009 první dvouletou sérii našeho informačního servisu WinSignals, naše finální úspěšnost byla vysoce přes 90 %. Byl to ale mentální záhul, jízda a divočina. Chtělo to poté v tom produktu pár let pauzu, abychom jej vystavěli na jiných základech. Principem bylo naučit naše postupy více lidí a sestavit tým. To se nám podařilo, ale to teď trochu předbíhám…

Co se stalo tím naším Svatým Grálem?

V letech 2006 až 2010 jsem začal vytvářet systém burzovní analýzy a predikcí, který jsem pracovně nazval Situační Analýza Online. Kolega Vojta se přidal a společně jsme dotáhli tento systém do stavu, který je pro nás dnes něco, jako Grálem… Jestli Svatým? To asi ne. Něco, jako Svatý Grál, to jest systém se 100% úspěšností a něco, co je prostě úplně jisté, to na burze prostě z jistých důvodů neexistuje.

Představte si malý příběh, sladkou fikci:

Pokud byste na ulici našli výtisk New York Times s ekonomickou rubrikou a zjistili, že ten výtisk je se zítřejším datem, tedy z budoucnosti. Co byste udělali? Jistě byste vyzkoušeli sázku na budoucnost. Znáte zítřejší cenu aktiv – akcií, indexů, komodit či kurzy měn, tak proč si nevsadit na jistotu? Mezi námi, co když jen někdo popletl datum na onom výtisku?

Druhý den se vyplní vaše sázka a jste v zisku. Jdete po ulici a opět najdete na stejném místě výtisk New York Times s ekonomickou rubrikou se zítřejším datem, tedy z budoucnosti. Co uděláte dále? Zřejmě další pokus a možná trošku přitopíte a sázku zvětšíte. I další den vás čeká zisk realizovaný na 100 % jisté predikci.

Co uděláte dále? Co když tyto exempláře NYT budete na stejném místě nalézat každý den? Budete každý den zdvojovat sázky? Nebo dáte jednu opravdu megavelkou na jistotu a ještě s mega finanční pákou? Uděláte run na burzu? Byli byste se ochotni podělit o své tajemství opakovaně nacházeného výtisku NYT z budoucnosti?

Jak by se vyvíjel váš příběh na burze, kdybyste měli k dispozici prediktivní systém se 100% úspěšností? Nu, ponechme to nyní na vaší fantazii. I když musím prohlásit jednoznačně, že máme v predikcích série i desítek po sobě jdoucích predikcí s úspěšností nad 90 %… Co s tím?

Možná se teď zeptáte, jak děláme naše burzovní predikce, předpovědi cenových pohybů vybraných aktiv na burze… Co je tím našim Svatým Grálem?

Je to právě ona již zmíněná Situační Analýza Online! Grál to pro nás je, jelikož je to nadprůměrně úspěšný systém pro hodnocení cenového vývoje na vybraných finančních trzích. Ale Svatý prostě není, protože se občas zmýlíme. Dejme tomu, že nám 10, 15 i 20 % predikcí prostě nevyjde. Ale i tak nevím o ničem lepším!

Nahlédnutí do budoucnosti aneb hledání Grálu aneb jak to děláme?

Situační Analýza Online.

O tom, jak funguje a o čem je náš unikátní systém analýzy finančních trhů a systém predikcí burzovních cen a situací, o tom bude náš nejbližší expertní webinář, který povede můj kolega Vojta Podešva. Vojta začínal v mojí firmě v roce 2008 jako burzovní elév, novic přímo po škole. Mimochodem jsem mu konzultoval diplomovou práci na téma FOREX. Prostě jel burzu již od školy. Vstoupil do řeky, ze které se nechce vystupovat, pokud funguje. Vstoupil do světa, který je akční, živý, ve kterém se neustále něco děje, odehrává. Světa, ve kterém se to vaří a peče dnes a neustále. Vstoupil do světa, ve kterém se každou minutu, hodinu či den odehrávají tisíce burzovních příběhů a akcí.

Dnes Vojta vede náš HNB Premium Club, což je permanentní online vzdělávací program pro naše klienty. Většina z nich začínala právě kurzem Hrajeme si na burze. Ale kurz jednoho dne skončí a i když je trvale k dispozici, mají prostě potřebu pokračovat. Situace na burzách se mění neustále, stále je co se učit, sledovat, monitorovat.

Naše Situační Analýza Online je základem pro pravidelné týdenní webináře ve členské sekci i pro veřejné expertní webináře. Situační Analýza Online je základem pro tvorbu našich burzovních predikcí s úspěšností 70-90 %, které můžete znát pod názvem WinSignals.

Situační Analýzu Online jako know-how a jako systém, si nenecháváme pro sebe! Dáváme jej k dispozici, učíme jej svoje klienty. Získávají mocnou zbraň a podporu pro svoje rozhodování na burze. Rozumějí více finančním trhům, sami sobě, obsahu témat HNB Premium Clubu i našemu informačnímu produktu WinSignals.

Situační Analýza Online si ponecháváme prozatím v našem uzavřeném vzdělávacím systému, v ekosystému našeho know-how. Neplánuji knihy, show, televizi, masívní sdílení. Je to know-how pouze pro zájemce a pro ty, kdo se toho prostě chopí aktivně!

Situační Analýza Online. To o jednoduchém, časově nenáročném a permanentním systému hodnocení toho, co se na finančních trzích odehrává. Do systému Situační Analýzy Online přidáváme zejména základy jednoduché technické analýzy, naše specifické nastavení obchodní platformy, grafů a čtení dat, přidáváme fundamentální analýzu a zkušenost. První dvě věci vás můžeme naučit, další přidáte sami, nebo můžete sdílet v rámci HNB Premium Clubu a na expertních webinářích.

Burzu, obchodování na burze, spekulace, řízení peněz či podnikání, můžete dělat složitě a náročně. Nebo také relativně velmi jednoduše, ale se znalostí věcí. My preferujeme ten druhý přístup. Vysvětlíme vám, jak funguje.    Jirka Mazur


 

Vojta Podešva k tomu dodává:

Za jakým účelem provádíme SAO právě takovým způsobem? A v čem bude prospěšná i vám?

 • Jak vypadá Situační Analýza Online v reálu? Ukážeme vám náš způsob náhledu na trhy. Budeme sledovat akciové indexy, forex a komodity z hlediska těch nejdůležitějších časových úrovní – časových rámců. Ukážeme vám podle čeho zjistit nejen kam jde trh a jaká je nálada investorů, ale také kde se nacházejí slabé stránky jednotlivých trendů a potenciální rizika, která mohou trend otočit. Prozradíme vám, v čem je důležitá synergie jednotlivých trendů každého burzovního instrumentu.
 • Dovíte se jednoduché, a přesto velmi důležité informace o tom, jak Situační Analýzu Online, zkráceně SAO nebo také familiérně „situačku“ 🙂 aplikovat ve své vlastní analýze trhů. Zjistíte, že s trochou praxe dokážete aplikovat popsané postupy a tím pádem získat během přibližně deseti minut skvělý obrázek o tom, co se na trhu děje, kde a kdy máte obchodovat jakým směrem a na co si dát pozor.
 • Naučíte se univerzální postup pro hodnocení jakéhokoli instrumentu v jakémkoliv časovém rozlišení! Navíc vám ukážeme, jakým způsobem můžete dlouhodobě budovat své burzovní know-how a jak se říká – burzovní praxi a rutinu.

Koneckonců – přesvědčte se sami!

Už příští týden – v úterý 12. září 2017 – budeme vysílat živý webinář Situační Analýza Online pro širokou veřejnost!

Během něj vám ukážeme, jak se můžete snadno zorientovat na online trzích
s trochou praxe i vy! Více se dozvíte kliknutím na odkaz níže:

Existuje na burze „Svatý Grál“?
Jak se orientovat ve finanční džungli!

Těšíme se na vás při vysílání webináře!

Jirka Mazur a Vojta Podešva.

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Jste zde poprvé?

  Začněte zde a stáhněte si zdarma ebook a objevte 7 kroků pro rychlý start na burze!

  Staženo více než 24 000x !

 • Nejznámější online kurz
  V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

  Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

  Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

 • Jsme také na Facebooku