Ziskové a bezpečné řízení investic na burze

Na úvod něco o podnikání a finanční svobodě.

Dnes máme v rámci kampaně na otevření online kurzu Hrajeme si na burze tak trochu odpočinkový den. Je úterý 28. dubna a je tomu již více než 13 let, kdy jsem začal prohánět čísla na burze a pustil jsem se do tohoto akčního podnikání. Začal jsem snít sen o snadném zbohatnutí.

Měl jsem za sebou více než 12 let klasického podnikání, kdy mi firmami protekl bezmála miliardový obrat, kdy jsem zažil spoustu skvělých okamžiků a zajímavých úspěchů. Ale také bezesné noci a trápení. Mít firmu s desítkami zaměstnanců nemusí být vždy jednoduché. Stát, úředníci, neplatiči, zlodějíčkové, nespolehliví obchodní partneři, co vám budu povídat. Možná někteří znáte…

A do toho mi přišla PŘÍLEŽITOST pracovat s čistými penězi.

Místo toho, abych honil neplatiče a finanční obraty, místo toho, abych měl vázané miliony korun na skladě, v technice, v zařízeních, v kancelářích nebo u těch zmíněných neplatičů, najednou tu byla příležitost točit tento stejný kapitál bez výše zmíněných starostí. Každý podnikatel musí kalkulovat s pojmy návratnost a ziskovost oběhového a disponibilního kapitálu.

Každý podnikatel doufá v návratnost investic, které musí vložit nebo sehnat do svého podnikání. Statiky jsou neúprosné. Podaří se to pouze 20 % lidí, kteří se do podnikání pustí. Sen o finanční svobodě a nezávislosti je realizovatelný jen pro část lidí, kteří se do jeho realizace pustí. A v začátcích ani moc nepotřebujete řešit ty peníze!

A najednou zde byla BURZA, možnost podnikat online, bez zaměstnanců, skladů, logistiky, marketingu, úředníků, neplatičů a podivných lidí. Podnikání, kde jediná starost byla točit a opečovávat peníze.

Byla to naděje na technologicky a technicky jednoduchý byznys, kde jedinou starostí bylo zhodnocovat kapitál. Tenkrát jsem vnímal toto podnikání jako příležitost k rychlému zbohatnutí, pojmy trading a online obchodování mi rezonovaly v hlavě jako ta pravá příležitost.

A dařilo se mi! Ale také jsem párkrát vyluxoval účty

Naštěstí v přijatelné míře, bral jsem to jako náklad podnikání, cenu za učení. Dnes zpětně vím, že to bylo zbytečně vysoké školné. To vaše teď bude levnější a bez rizika! V roce 2005 jsem nastartoval své vzdělávací programy pro veřejnost, protože jsem opustil sféru klasického podnikání a potřeboval jsem kontakt s lidmi.

Netušil jsem, jakou odměnu dostanu zpátky. Mými kurzy prošly tisíce lidí a já jsem od nich dostával zpětnou vazbu, konzultoval jsem stovky vítězných strategií, ale i burzovních proher.

Zkušenosti své i stovek svých klientů jsem postupně nasunul do svých vzdělávacích programů. Společně jsme zjistili o burze a burzovních spekulacích, že mnohé věci jsou jinak, něž se píše v literatuře a jsou úplně jinak, než jak o nich povídají brokerské firmy a burzovní naháněči.

To jsou ti divní lidé, co nahánějí neznalou veřejnost do finančních trhů, aby je potom mohli ošubat a vyprázdnit jim peněženky. Začali jsme společně zpracovávat svůj postoj k burze a investování tak, že jsme vyvinuli nové přístupy a zejména odhalujeme pro sebe i své klienty ta hlavní úskalí na cestě k úspěchu na burze a dáváme jim návody, jak je zvládnout.

Moje začátky a některé okamžiky na burze určitě nebyly jednoduché. Nejsem burzovní GURU ani naháněč lidí na trhy. Naopak, vedu je k opatrnosti a odhaluji praktiky brokerských firem i záludnosti finančních trhů.

Chci, aby byli moji klienti připraveni co nejlépe. Učím lidi principy burzovních spekulací bez rizika, formou hry a přidáváme prvky profesionálního přístupu. Ukazuji možnosti pro profesionální, bezpečné a ziskové řízení investic.

Když píšu bezpečné a ziskové, vím o čem to je. Zvládnutí rizik a vlastních ambicí bylo na burze nejnáročnějším počinem.

Vedla k tomu dlouhá cesta a já vám ukážu zkratky.

Je na vás, jak je uchopíte. Můžete postupně opustit svá zaměstnání, zjednodušit si život a podnikání, pokud zde uspějete. Také se vždy můžete vždy vrátit tam, kde jste byli, nebo jste, pokud to pro vás bude obtížné. Ale pokud to nevyzkoušíte, nikdy nebudete vědět, zda-li je to pro vás ta pravá příležitost! Pokud se vydáte na cesty k finanční svobodě a nezávislosti, garantuji vám, že se vám zpět nebude chtít a že uděláte vše proto, abyste uspěli. Kus cesty vám pomohu.

A uděláme to tím nejjednodušším způsobem, budeme se učit online a pomocí Pravidla 90/10 to dokážete. Ale o tom více příště :-).
HNB Business

Není cesty zpátky, pokud máme motivaci!

Vzpomínám, jaký jsem měl před pár lety hrozný sen. Byl tak živý, že mi dnes stačí vzpomenout kdykoliv, když přemýšlím, kudy dál v mém investování na burze. Z nějakého důvodu se mi přes noc v hlavě semlely některé úděsné sekvence jeho života. Dají ve stručnosti napsat třeba takto:

Představte si vcelku typickou situaci, kdy chcete v práci projevit nějakou tvůrčí myšlenku a stane se toto. Povídáte, povídáte a pořád nic, jen naštvaný vedoucí směny povídá: „Každý může mít svůj názor, ale ne v práci! V práci děláte to, co po vás podnik žádá…“ Uf, není nejvyšší čas zdrhout?

Potom nějaké ty sekvence z podnikatelské fáze života. Neplatiči, úředníci, boj o trh, sem tam někdo trošku krade. A do toho z éteru nějaké divné hlasy: „Náš zákazník, náš pán. Raduj se z prodeje, parchante!“ Uf, není nejvyšší čas vzít nohy na ramena?

Ale kam? Na burzu! Do světa čistých peněz, svobody a nezávislosti! Jaké si to udělám, takové to mám. Rychlé peníze, online z pohodlí svého obýváku nebo odkudkoliv ze světa. Žádní nadřízení, podřízení, zboží, sklady, účetnictví, logistika, marketing, právníci , úředníci, neplatiči… Skoro ráj na zemi.
Proč mi však nevyšel první ani druhý pokus? Úděsné reminiscence a úryvky z předchozích sekvencí mého života, které se mlely páté přes deváté, mi dávaly najevo, že není cesty zpátky! Strach mě polévá potem, když ze spaní slyším již třetí Margin Call. Jak to dopadne s mými sny na nejsnadnější podnikání na světě? Mohou být sny ve snu?

Hrozí mi návrat někam do provozu, nebo budu honit prodeje a neplatiče? Kde zmizí moje svoboda a nezávislost? Dá se pro ni ještě něco udělat? Co se stane, když na burze neuspěji, budu se muset vrátit? Začínám ve snech spřádat plány… Probouzím se…

Brr, pročpak jen přicházejí sny s reminiscencí na minulost? Asi to znáte. A co sny o přítomnosti, nebo něco z toho, co nás čeká? Myslím, že sny hodně souvisejí s emočními stavy, jak prožíváme realitu, co nám řádí v podvědomí. Před pár lety jsem zažil několik vrcholů, ale i strmých pádů v mém investování na burze. Ne, že bych z podnikání nebyl na nějaké ty obtížnější situace připraven. Ale svět rychlých peněz a příležitostí se mnou zacvičil.

Naštěstí jsem se mimo řízení investic na burze zabýval i vzděláváním v tomto oboru. Příběhy stovek mých klientů a přátel ze stejného oboru podnikání mi pomalu, ale jistě otevíraly oči. Zjistil jsem, že příčiny úspěchů, ale i neúspěchů v řízení investic na burze byly v mnohém u nás podobné.

Zažil jsem v praxi to, co Robert Kiyosaki píše v jedné ze svých knih, nejvíce se o svém oboru naučíš tím, že jej děláš a učíš o něm jiné lidi. A to jsem netušil, že jako prémii dostanu příběhy a zkušenosti stovek z nich! Tomu se říká leverage mozkového trustu.

Podnikám přes 20 let, z toho téměř 13 let na burze a 9 let ve vzdělávání. Miluji online digitální svět, který mi dává svobodu, volnost a příležitosti. O tento svět se s vámi chci podělit, protože je zde místa zcela neomezeně.

Proto mohu dnes připomenout další téma. A tím je:

Ziskové a bezpečné řízení investic na burze.

Ziskové a bezpečné řízení investic na burze. Zní to pěkně, co říkáte? Proč to ale nedělá každý, když je burza technicky a technologicky to nejjednodušší podnikání na světě? Proč na ní neuspěje 90 % všech pokušitelů štěstí, kteří sednou na lep burzovním svůdcům a brokerským firmám? Dá se na burze vydělat, nebo dokonce vydělávat konzistentně? Jak to vlastně dokázaly ty tisícovky úspěšných burzovních obchodníků, kteří vytáhli peníze z kapes oněch 90 % neúspěšných? Máte šanci se mezi ně dostat? Tak jasně, když to nezkusíte, tak to prostě nebudete vědět. Ale popořádku.

Mnoho lidí si myslí, že peníze a prosperita nejsou důležité.

Ale ti se zřejmě o podnikání ani investování nezajímají. Menšina lidí ví, že peníze a tvorba bohatství jsou důležité. Jistě mezi ně patříte i vy. Jsou to zajímavá témata, ke kterým se rád vrátím, ale jedna informace mi z toho dnes pro vás vyplývá.

panacek-penize

Peníze a prosperita umožňují Nezávislost a Svobodu. Vydělávat peníze prací je asi ta nejobtížnější záležitost. Peníze se totiž vydělávají nikoliv prací, ale hlavou. A prosperity lze dosáhnou legální cestou formou chytrého podnikání. Ale to klasické podnikání může být poměrně obtížná cesta k penězům a k osobní nezávislosti.

Řekl bych, že je reálné tak pro méně než 10 % lidí v populaci. OK, to je v pořádku, někdo pracovat musí. A jiní se zase mohou zabývat tvorbou hodnot, pracovních míst, politikou či hýbat dějinami :-). Ale jak jsem řekl, je to obtížné…

A co naše příležitost, burza?

Burza a obchodování na burze, nebo lépe řízení peněz na burze, může být seriozním podnikáním. Technicky, technologicky i legislativně jde o ten nejjednodušší byznys na světě. Nepotřebujete zde žádná povolení, registrace, licence, papíry. Je to výjimečně individuální byznys. Bez zaměstnanců, zboží, skladů, vybavení, právníků, neplatičů, marketingu, logistiky, výroben něčeho, a dalších věcí, které kosí tisíce živnostníků a podnikatelů každý rok. Prostě, není to snadná cesta, to klasické podnikání.

pozor

Netvrdím, že vše kolem burzy je jednoduché a bez rizika. Naopak, i zde jsou úskalí. Ale je to podnikání, o jehož výsledku se rozhoduje výhradně ve vaší hlavě, na okolním prostředí nezávisle. A vydělávat lze, i když kolem zuří krize a poklesy cen čehokoliv. Zde vlastně žádné krize nejsou, řízení investic na burze je permanentní intelektuální proces. Krize na účtech mohou mít původ jen v hlavě spekulanta. O tom si jistě hodně povíme!

Proč velké množství lidí na burze neuspěje a prodělá peníze?

Tak předně je třeba poctivě říct, že většina lidí podle svých představ neuspěje ani ve vlastním životě. I v podnikání končí neúspěchem více, než 80 % všech podnikatelských projektů do 3 let od svého vzniku. A z těch, co přežijí, jen 20 % z nich může hovořit o skutečném úspěchu. 20 % z 20 % je ve výsledku pouhých 5 %. Nedává to ani těch horních 10 %, o kterých mnoho lidí mluví nebo sní. A na burze tomu není jinak. Uspěje zde pouze 10 % účastníků na úkor 90 % ostatních. Jako v životě, jako v podnikání. Z tohoto pohledu není podnikání na burze o nic více rizikové, než jakékoliv jiné počínání v životě nebo v klasickém byznyse.

Postupně se v rámci mého kurzu dozvíte i hlavní příčiny, proč lidé na burze neuspějí, ale dnes nám krátký rozsah tohoto článku umožní jen konstatovat pár základních faktů. 90 % lidi nemá k podnikání na burze ty správné informace, počínají si nekvalifikovaně. Často si jen zmateně hrají a neustále hledají svatý grál, který neexistuje. Potom je to otázka psychologie, emocí, očekávání a reality. Hodně lidí si s tím neví rady. Vysvětlím vám, jak tyto problémy zvládnout!

Je burza o tradingu, online obchodování nebo je to investování?

burza

Tak kolem burzy panuje mnoho mýtů a zažitých představ, které potom v praxi lidem komplikují život. V prvé řadě musím říct, že se mi moc nelíbí pojmy „trading“ a „online obchodování“, ani „investování“. Na burze jistě děláme online, ale fyzicky zde s ničím neobchodujeme. Ta slova tak trošku zkreslují virtuální realitu. Na burze vstupujeme do smluvních transakcí typu Sell nebo BUY, nebo také Ask, Bid, což evokuje ty pojmy obchodování.

Nakupujeme, prodáváme. Ale někdy také naopak, někdy prodáváme dříve, než nakoupíme. A můžeme prodávat, i když nevlastníme. Že to pro některé z vás nedává moc smysl? Tak dneska to jistě neřešte, za pár týdnů budete chytřejší. Skvěle si hravou formou doplníte své finanční vzdělání!

Mně osobně je bližší pojem Spekulace. To, co na burze děláme je, že vstupujeme do obchodních pozic se záměrem realizace spekulativního zisku, který vzniká tím, že správně identifikujeme směr cenového pohybu nejrůznějších aktiv na burze.

Mohou to být nejrůznější akcie, akciové indexy, komodity či měnové páry. Nechceme je vůbec vlastnit, pouze spekulovat správným směrem na růst nebo pokles ceny či hodnoty. Již v první části kurzu si o tom řekneme více.

Burzovní účet je naší virtuální firmou. Obchody, resp. spekulace na burze můžeme realizovat 5 dnů v týdnu, 24 hodin denně online z jakéhokoliv místa na světě. Ke svému účtu si můžeme připojit účty další spoluinvestorů a můžeme si tak zřídit svůj privátní investiční klub.

Nemusíme tlačit na pilu a honit se za velkými zisky. Cílem je mít na burze hodně velkou výši kapitálu a točit peníze. Vydělávat na burze můžeme z průběžných zisků, ale i z poplatků z obchodů, z úroků a výsledky mohou být neuvěřitelné. Zvláště, když vám provozovatel burzovní platformy přihodí do hry Bonus k vašemu kapitálu. Lze jej použít skutečně chytrým způsobem…

A jak lze na burze podnikat bezpečně a ziskově?

Celé 2 až 3 kapitoly online kurzu, webinář a podstatnou část diskuze věnujeme právě tématům bezpečného a ziskového podnikání na burze. Čeká vás nejúplnější výklad o tom, jaké jsou rozdíly mezi Demo a Live Tradingem. Seznámím vás s přístupem, jak se lze na Demu učit burzu profesionálně tak, aby to nebyla jen nekoncepční hra, která většinou mívá neblahé následky. Prostě dostanete to nejlepší, co víme.

Podnikat na burze bezpečně můžete tehdy, když si budete umět vybrat pro své spekulace ty správné přístupy, správná aktiva pro obchodování, správné časy a také, když budete znát jednoduché, ale účinné analytické metody hodnocení trhů. Naučíme vás rozumět sentimentu, tj. tomu, co se na trzích odehrává, způsobem, který je jednoduchý a efektivní tak, abyste u grafů nemuseli trávit zbytečně mnoho času. Říkáme tomu Situační Analýza Online.

Na burze můžete podnikat bezpečně tehdy, když pochopíte pro sebe výhody a funkce finanční páky a finanční účinnosti obchodování. Když pochopíte pojmy Riziko a Pravděpodobnost a budete s nimi ve svých Spekulacích zacházet správným způsobem. Tomu říkáme Riskmanagement a Řízení obchodních pozic. Ale nelekejte se dopředu. Podám vám vše tím nejjednodušším způsobem, pochopíte snadno!

A jak podnikat na burze ziskově? Tak jisté je, že podmínky na burze jsou stejné pro všechny. Stejné ceny, předpovědi, analýzy, možnosti. Jedni uspějí, jiní nikoliv. Nemusí to být jen v odlišném pochopení sentimentu trhů. Většinou je to o strategiích, rozhodovacích postupech, emoční odolnosti, o osobních ambicích, o schopnosti zvládat situace a aktuální rizika. Budeme se učit pracovat s tím, jak na burze absolvovat ta nejmenší možná rizika tak, abychom vítězně uspěli v 80 až 90 % všech burzovních akcích. Stovky mých klientů to již dokázaly!

Je skvělé, že jste dočetli až sem. Možná toho někteří o burze víte více a pojmy zde uvedené vám něco říkají a těšíte se na to, že pochytíte nové know-how a přístupy k tomuto podnikání. Ale většina z vás jste jistě začátečníci, prostě zájemci a pokušitelé štěstí.

HNB Business

Chcete si doplnit finanční vzdělání nebo užít si skvělou reality show, hry s penězi bez rizika. Pokud vám některé termíny nejsou jasné, teď to neřešte, budeme na to mít hodně času a prostoru v rámci online kurzu Hrajeme si na burze.
A proč Hrajeme si na burze? Protože život je hra. Podnikání je hra. Většina věcí, které v životě děláme, má v sobě prvky hry. Znáte „teorii her“? Byla za ní udělena Nobelova cena. Rozhodujeme se a zvažujeme různé herní plány a varianty, snažíme se vnímat pravidla a posouvat okolnosti tím správným směrem.

Jiní lidé žijí více v chaosu a může jim to tak vyhovovat. Je jisté, že pojmy Riziko, Pravděpodobnost a Spekulace se dotýkají všeho, co v životě děláme. A také Pravidlo 80/20, nebo lépe 90/10.

Váš život se může změnit od základů, když tyto věci pochopíte.

Na burze se všechny děje odehrávají 10x, 100x rychleji, než v běžném životě. Na burze máme k dispozici Demo platformu simulující z 90 % realitu. Skvělé místo pro bystření mozku a nácvik rozhodovacích procesů. Motivací, proč se dát do kurzu Hrajeme si na burze tak jistě najdete více. Ale o Riziku, Pravděpodobnosti, Spekulacích a Pravidlu 90/10 a dalších vychytávkách si povíme příště!

Dnes jen vezměte na vědomí, že lze pochopit principy burzovních spekulací a zásady pro bezpečné a ziskové obchodování poměrně jednoduše. Ale pouze na vás potom bude, jak s tím naložíte!

Myšlenku můžeme zrealizovat dříve, než ji stačíme vyslovit!


Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem a následně HNB Premium Clubem?

HNB Business

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře
 1. Jarda napsal:

  Moc hezky napsaný příběh 🙂 Jen bych dodal, že i ti na druhé straně bariéry jsou potřeba, jinak byste neměl co obchodovat. Jinak pro ty, kdo s akciemi chtějí začít, jsem našel skvělý zdroj informací – http://www.investice.cz/akcie/t99/ – až jsem koukal, jak přehledně se dají základní informace zpracovat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Jste zde poprvé?

  Začněte zde a stáhněte si zdarma ebook a objevte 7 kroků pro rychlý start na burze!

  Staženo více než 24 000x !

 • Nejznámější online kurz
  V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

  Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

  Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

 • Jsme také na Facebooku