V jednoduchosti je krása, aneb Vojtova předvánoční úvaha

Jednoduchost je nejen krásná, ale i velmi důležitá. Proč?

V tomto článku navážu na jeden z mých starších příspěvků v blogu Hrajeme si na Burze o tom, jestli může být úspěšným traderem i tatínek od rodiny?  Myslím si, že toto téma se ještě zdaleka nevyčerpalo a já sám o něm poslední dobou dost přemýšlím (ačkoliv otcovské starosti i radosti se mne zatím netýkají). Takže co vám chci sdělit tentokrát?

Práce, byznys, rodina, koníčky, osobní růst, odpočinek …

KDY MÁM SAKRA TU BURZU DĚLAT?

Každý z vás čtenářů je pracovně vytížen, máte zaměstnání, podnikání, rodinu, koníčky, povinnosti… Tchýni, venčení psa, nákupy… A mimochodem taky potřebujete někdy vypnout. Jak v tom všem ještě stíhat burzu? Studium a pak aplikace do praxe, trénink. Jo a abych nezapomněl – tohle všechno děláte proto, abyste byli finančně nezávislí. Abyste si jednou mohli říct „OK, tak docela tomu rozumím a můžu začít na burze reálně vydělávat“.

Nezdá se vám tenhle cíl lehce v nedohlednu? Budu k vám upřímný – vím že mnohým z vás ano. Mluvím s vámi, řešíme tyhle věci průběžně. Co si budeme namlouvat – pro řadu lidí je to na hranici sci-fi. Nepřipadá vám to tak? Mně někdy ano. A přitom existuje cesta, která vás může zkratkou k vašemu vytouženému cíli dovézt. Nevěříte? Pak čtěte dál!

Osobně jsem měl to velké štěstí, že jsem mohl od začátku burzu dělat na plný úvazek. Měl jsem tu čest být při vzniku řady projektů kolem burzy, jako byly první WinSignals v roce 2010. Projektů jako byl kurz Hrajeme si na Burze a speciálně pro mne také Premium Club, který obsahově vedu. A to jsou jedny z chodníčků, které zkracují vzdálenost k vašemu vytouženému cíli.

lego-fxA protože jsem člověk který přeje nejen sobě, ale i ostatním, tak jsem se před dvěma roky rozhodl předávat své skromné zkušenosti dále. A nejen zkušenosti, ale také cosi, co by se dalo nazvat „morální podporou“ pro vás, kteří máte své zaměstnání, podnikání a rodinu. Můžete mne spolu s mými kolegy potkat na facebooku kurzu Hrajeme si na Burze, kde s nováčky i pokročilými průběžně řešíme nejrůznější praktická temata.

Vždycky jsem měl rád, když mi někdo dal přímou odpověď na mou otázku. I to se snažíme dávat našim klientům v Premium Clubu a také klientům WinSignals. Nemlžit, jít k věci a dát jasnou informaci.

Nedávno to byly dva roky od doby, kdy jsem začal vysílat pravidelné webináře Situační Analýza Online v Premium Clubu. Nepamatuji si to přesně, ale první vysílání proběhlo někdy na začátku října 2014. Na počátku jsem míval kolem desíti účastníků v přímém přenosu. Postupně se sledovanost přímého přenosu rozrostla na mnohonásobek. Když se podívám do youtube archivu na sledovanost několik dní staré SAO, tak ji vidělo řádově 180, někdy až 250 lidí (samostatných IP adres).  Proč ten nárůst sledovanosti? Protože diváci na našich SAO najdou jednoduchý pohled na trhy. Buď zde příležitosti k obchodům jsou, nebo nejsou. Prostě – v jednoduchosti je krása.

Přidal jsem také případové studie, které považuji za velmi důležité. Prezentuji v nich náhled a komentáře typických situací, které na burze můžete sledovat dnes a denně a mým cílem je „naservírovat“ vám, jak často říkám, zkušenostní a vzdělávací potenciál (nebo oblíbená hláška „AHA moment“) právě těchto situací tak, abyste je mohli v budoucnu identifikovat a věděli jste, co znamenají pro další vývoj ceny do bezprostřední budoucnosti.

Vlastně vám předáváme rutinu. Naším cílem je ukázat vám naprosto běžné situace v takovém světle, abyste v nich mohli vidět peníze, které se v nich skrývají. Protože peníze nejsou v žádných zázračných postupech, indikátorech nebo formacích vytržených v kontextu. Peníze na burze jsou v těch rutinních formacích, které vidí úplně každý. Jsou ve vaší hlavě.

Podobně fungují i WinSignals. Dávají vám informaci o tom, že právě taková rutinní situace aktuálně nastala a vy máte možnost ji využít. I když sedíte někde v zasedačce nebo za volantem, protože burzu za vás sleduje tým našich nejlepších traderů, burzovních vlčáků.

Neznamená to, že nemusíte o burze nic vědět. Je maximálně vhodné abyste měli rámcovou představu o tom, v jaké tržní situaci byl ten který WinSignál zaslán a jestli je v dobrém souladu s vaším vnímáním trhů.

Ve svých Situačních Analýzách Online  a Případových studiích dávám velmi často velký důraz na trendy a trendové obchodování. Vlastně mne už nejednou napadlo, že je to možná pro klienty Premium Clubu nuda. Neustále opakovat „trend is your friend“, obchodujte s trendem, obchodujte správný počet lotů…. Vím, že se často opakuji nejen já, ale i mí kolegové z kurzu, Premium Clubu, WinSignals týmu…

Jenže tato témata jsou právě tou burzovní rutinou v reálu. Burzovní každodenností.

Proto se nikdy nevyčerpají.

Chcete vydělávat na burze každý den? Pak se musíte naučit vnímat právě „burzovní každodennost“.

Trend na milion způsobů

Možná jste si někdy řekli „proč ten Vojta pořád mluví o těch trendech??„. Proč je tak často opakuje?

Přátelé – trendy spolu se správným počtem lotů a vnímáním synergií a korelací mezi aktivy patří mezi 20 % znalostí, které si potřebujete osvojit. Když to dokážete, tak položíte pevný základ pro 80 % vašich úspěchů na burze.

A co víc – když se vám obchod v trendu nepovede, tak pokud obchodujete v souladu s hlavním střednědobým trendem, tak uděláte jen malý průšvih. Neuděláte žádný megaprůser (dámy prominou) díky kterému zruinujete svůj účet.

Díky těm zmíněným čtyřem faktorům úspěšných obchodů dokážete rozlišovat jemné nuance formací technické analýzy.

V trendu totiž často narazíte na nějakou „past“ – jednou přehlédnete průraz trendu na některém z grafů, nerozpoznáte že trend je už vyčerpaný a blíží se třeba důležité bariéře. Můžete přehlédnout důležitou korelaci s jiným aktivem nebo prostě jen nepostřehnete skvělou synergickou příležitost na jednotlivých trendech.  A potom prostě něco nevyjde.

Prostě když obchodujete v souladu s hlavním lego-fx-iitrendem, tak v zásadě neuděláte velkou chybu. Jenže jenom trendy nejsou zárukou toho, že budete zhodnocovat a budovat svůj účet. Obchodování s trendem je ta nejdůležitější, avšak ne jediná podmínka úspěchu na burze.

Takže milí přátelé, tento článek se k vám dostal jako čerstvý těsně před štědrým dnem 2016. Čtete si jej zrovna když si pochutnáváte na cukroví nebo podobně.

Vím, že spoustě z vás v hlavě „šrotí“ myšlenky, které jsem popsal na začátku tohoto článku. Chtěli byste se věnovat burze co možná nejvíce profesionálně, ale prostě nemůžete jen tak odstřihnout rodinu od svých příjmů. A přemýšlíte jak to máte tedy udělat, abyste na burzu měli čas a abyste dělali průběžně pokroky.

V tomto článku jsem se vám snažil nastínit, v čem ty kroky spočívají. Zapomeňte na složité postupy analýzy trhu a nejrůznější vychytávky. Ty jsou často velmi užitečné, ale pokud skutečně řešíte časovou náročnost burzy a jste začátečníci nebo mírně pokročilí, tak vám k ničemu nebudou. Vy potřebujete jednoduché postupy, které nejsou zázračné, ale jsou víc úspěšné než neúspěšné. A navíc – dokážete si je osvojit relativně snadno.

Věnujte pozornost pojmům, které jsem popsal výše. Pojmům jako je trend, sentiment, korelace, synergie, správný počet lotů. Naučte se v nich vidět souvislosti (např. pomocí Premium Clubu a WinSignals) a máte šanci postupně budovat své vlastní know-how o burze. Zkuste o nich povědět třeba té tchýni a uvidíte, jak se bude tvářit…

P.S.: Dvakrát do měsíce volám klientům WinSignals a ptám se jich, jak se jim daří a jak jsou s naší službou spokojeni. Je pro nás velkým potěšením, že více než 80 % z volaných mi potvrzuje, že sledují formace na trzích v okamžiku, kdy byl WinSignál zaslán. A učí se z nich a vydělávají na nich.

Zajímá vás to? Chcete se dozvědět podrobnosti?

Mějte krásné vánoce, váš

Vojta Podešva, 22.12.2016.


PS: Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem a následně HNB Premium Clubem?

HNB Business

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře
 1. Alexandr napsal:

  Jsem členem Premium Clubu a sledování SAO mě ušetří 25 až 30 hodin sledováním trhu během pracovního týdne. Mohu díky SAO trhu věnovat 2 až 5 hodin týdně svého drahocenného času.

Přidat komentář

 • Nejznámější online kurz
  V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

  Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

  Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

 • Jsme také na Facebooku