Vražedné přísloví z dětství!

Věta, která zabije život 90 % lidem dříve, než ji pochopí.

Ano mám na mysli větu, přísloví, které vypadá tak nevinně a pravdivě:

BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE…

Ta věta je klišé. Opravdu vypadá nevinně a když se nad ní zamyslím, valili nám ji do hlavy v dětství i v mládí a my měli tendenci jí věřit. Vždyť vypadá tak logicky, pravdivě, nevinně…

Jenže ta logika je lehce posunuta až převrácena, možná zvrácená. My již dnes víme, že peníze nesouvisí téměř jakkoliv s prací. A že koláčů můžeme mít, kolik chceme a to dokonce bez práce!

Systém, škola, rodiče říkají > BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE. Opak ale může být pravdou..

Také vypadá ta věta pravdivě. Nakonec nám ve škole i v rodině říkali, tedy pokud jsme byli objektem té “správné” výchovy, že se musíme dobře učit, abychom měli dobrou práci. Nic není vzdálenějšího realitě! Také nám říkali, že musíme mít dobrou práci, abychom se měli dobře. Proč tedy vidím tolik nespokojených až nešťastných lidí, kteří mají “dobrou” práci? Že by se i pravda z toho přísloví vytratila?

Nakonec to vypadá tak, že ta věta není až tak nevinná. Naopak, je škodící až vražedná se všemi důsledky, které z toho plynou. V zásadě je výsledkem vymývání mozků, které má za následek to, kde se většina lidí ve svém životě nachází.

Ve snaze vyhovět rodičům, uvěřit učitelům a přizpůsobit se systému, lidé jak cvičené opičky dělají jako cirkusová vystoupení nejrůznější zkoušky a kvalifikace, aby se probojovali k průměrné mzdě za to, že prodávají svůj ČAS a peníze. Lapení do SYSTÉMU otročí a nevidí jiné východisko. Mezi námi, je jasné, že někdo prostě pracovat musí – jde jen o to jak, pro koho a za jakých okolností. Ale to není předmětem mé dnešní úvahy.

90% lidem ta věta lehce zabije život dříve, než jí pochopí. Pracovat? Ano! Ale musí to dávat smysl! Práce pro práci zabíjí život a koláče nepřináší…

Je jasné milý čtenáři, na koho tím mířím. Jasně, mířím a cílím na tebe. Neberu winnerohled příliš na to, co si myslíš a jak se cítíš, když ti některé myšlenky z tohoto článku vibrují myslí. Je pár možností. Buď bytostně nesouhlasíš a v tom případě je mi to jedno, protože prostě nejsi v mé cílové skupině příjemců. Nebo tě to nahlodává a potom jsi zde správně. Nebo ti prostě svítá a potom je to úplně nejlepší, co pro sebe můžeš udělat.

Jo, omlouvám se milý čtenáři, že ti opět tykám. Ale říkám si, že jsme v tom životě na jedné lodi a život je příliš krátký, abychom čekali na seznamovací večírek. Mimochodem, s pár desítkami procent z vás si jistě tykám z živých akcí a VIP síťování! Takže se vracím k věci.

Že bez práce mohou být peníze a to dokonce mnoho peněz, to je ti jasné. Ať již jsi na to přišel sám, nebo z mých blogů ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, či zde na HRAJEME SI NA BURZE. Ano, peníze se vyrábí procesem myšlení. A protože jsme zde na burzovním blogu, potom je jasné, že směřuji ke zkratce, jak na to a proč.

Ještě tedy k těm penězům.

Čistě mezi námi, je jistě lepší jich mít více a bez práce, nebo s menší námahou, než je nemít, či se pro ně sedřít. Již jen z finančních důvodů. A potom je zde onen faktor ČASU. Ano, jak jsem již psal před měsícem ve článku Pokud to nedokážeš, končíš, ČAS máme všichni jenom jeden a navíc tak nějak na příděl, prostě v omezeném množství. A pokud jej prošvihneš, cokoliv promarníš, již nevrátíš!

Neexistuje žádné až někdy, až příště.
Existuje pouze to, co je teď.
To, co se odehrálo, již neexistuje, je to ztraceno v propadlišti času.

A to co bude, to bychom měli mít ve svých rukou.

Tedy, měli bychom mít. A zde se vracím k mottu článku. Právě možná z toho důvodu, že 90 % lidí uvěřilo onomu přísloví “bez práce nejsou koláče”, stali se oběťmi systému. A systém není tím, kdo by tě dobrovolně pouštěl do světa, na cestu svobody, seberealizace a poznání. Je tomu právě naopak.

Lidé věřící systému jsou možná větší ovce, než lidé věřící svému náboženství. Možná je to pro mnohé lidi i totéž. A přitom všichni přicházejí na svět jako svobodné bytosti. Nicméně SYSTÉM určuje to, jak a o čem budou myslet, co se naučí a jaká bude jejich cesta. Jen co se chtějí po různě prožitém dětství více či méně osamostatnit, již jsou zde chapadla a pasti systému.

berleLidé se nenaučí bojovat. Netvoří a nežijou svobodně. Vlezou dobrovolně do pastí systému, do práce, do hypoték, do dluhů, najdou si druhou či třetí práci, aby měli více prostředků na přežití a jsou slepí k tomu, že tím jen přijdou o více energie, času i potenciálu. Chudí lidé touží, aby se měli dobře, aby se bohatým přiblížili a snadno se chytí na lep. Pokud nasekají nějaké chyby, spoléhají na systém, že jim pomůže. Jak bláhové a hodno nevzdělanců!

Systém vodí lidi za ručičku, jako by byli nesvéprávní. Populace je chráněna jako zvířátka v ZOO a ztrácejí přirozené instinkty, touhy a nakonec i poslání. Lidé v pohodlí či někdy v beznaději ztratí instinkty pro svobodu, nezávislost a přežití. Jejich potenciál či genetická výbava se degraduje na otroky, živé stroje, či prostě lidi zavřené v systému v jakési x-té výchovně nápravné skupině.

Pokud chtějí ven, ze systému, nevědí jak, kde, s kým, ale často bohužel ani proč.

Že spolu souvisí PENÍZE & SVOBODA & ČAS,

o tom lidi učím ve svém kurzu KDE JSOU MOJE PENÍZE. Jedno bez druhého totiž neexistuje a jedno bez dalšího ani nedává valný smysl.

Vraťme se k tématu tohoto blogu, čili k burze.

Osobně jsem nikdy burzu, obchodování a spekulace nebral jako alternativu práce či zaměstnání. Možná to, že to tak vnímá mnoho lidí, je zásadní překážka pro to, aby uspěli. Pokud si chceš milý čtenáři burzu odpracovat, odsedět či vyměnit za svou práci, jsi na nejlepší cestě prodělat kalhoty. Takto to prostě nefunguje.

Pro mě a celou řadu dalších lidí je příležitost na burze podnikáním, možná i vysoce sofistikovanou hrou. Řízením peněz, cash-flow, investic. Někdy to jde zatraceně náročně, jindy je to téměř jako výhra ve sportce!

Je jasné, že ze všeho nejméně zde funguje výše zmiňované přísloví “bez práce nejsou koláče”. Je to spíše naopak, čím méně pracuješ, tím více koláčů můžeš mít. Jen je prostě třeba myslet.

Proces myšlení – to je to, co SYSTÉM v 90 % populace celkem úspěšně potlačuje. Mám na mysli MYŠLENÍ k bohatství, k penězům, ke svobodnému životu.

Vážím si toho, že jako čtenář, který jsi dospěl až sem, podle všeho patříš mezi oněch 10 % lidí, kteří si svého života, svých peněz a své svobody váží a prostě hledáš své cesty ze SYSTÉMU. Nakonec, on ten SYSTÉM nemusí být svěrací kazajka na doživotí. Jen to chce změnit pár věcí v hlavě! Ale vím, že je to prostě náročné!

Teď jedno doporučení → ve čtení článku pokračuj pouze tehdy, pokud ti příležitost “burza” vězí v hlavě a prostě chceš vědět více..!

Prostě > boj se a stejně to udělej!

Řízení investic na burze,

nebo také Investování na burze je podnikání s rizikovým kapitálem. Efektivní používání rizikového kapitálu investora představuje možnost a příležitost k výdělku na finančních trzích. Není to žádná práce, ale podnikání, proces MYŠLENÍ a životní styl.

Je jasné, že burza není pouze o zisku, ale představuje i riziko kapitálové ztráty. Samo o sobě je podnikání na burze rizikovým projektem, ale oproti riziku kapitálových ztrát je zde fenomenální potenciál ziskových příležitostí. V rámci profesionálního řízení investic jsou rizika spojená s obchodováním na burze srovnatelná s riziky klasického podnikání, mohou být dokonce i nižší.

Obchodování na burze a realizace burzovních spekulací předpokládá

 • Dostatek znalostí
 • Dostatek zkušeností
 • Schopnosti analyzovat potenciál ziskových příležitostí
 • A zejména schopnosti profesionálního řízení rizik

Dnes pominu dostatek znalostí a zkušeností. Pokud máš v tomto deficit, víš, jak to můžeš s námi jednoduše dohnat.

Zmíním tu větu “Schopnosti analyzovat potenciál ziskových příležitostí”. 90 % traderů i naivních hledačů štěstí toto vnímá zcela zásadně – abych vydělal, musím najít prostě ty příležitosti na burze.

A tak místo aby se zamysleli nad podstatou, kterou je právě proces vydělávání, to jest výběr a zajišťování zisků z burzy v rámci chytrého riskmanagementu (což je schopnost řídit rozhodovací procesy v průběhu tradingu), orientují se na jakési hledání Svatého Grálu, zázračné metody, postupu, návodu…

Potom vidím desítky či stovky hledačů strategií, jak pídí po kdejakých informacích, jak se učí jednodušší či složitější strategie, analyzují jako zběsilí a pořád kde nic, tu nic…

Market Profile, Pivoty, Fibonacci, Spready, MACD, klouzavé průměry, R/S Williamsy a prostě kde co. Nebo co tak rovnou FX roboty či návody pro binární obce..?

Tedy nic proti, ale pokud již máš zkušenosti, potom víš, že nic z výše zmíněného ti nevykouzlí příležitosti ze zárukou obchodu. Ale vždy jen nějakou tu statistiku. Když bude k 60-70% úspěšnosti, bude to dobře.

Ale pro mě a pro mé burzovní vlčáky je to zatraceně málo. Proč bychom řešili výše zmíněné hlouposti, když s našimi burzovními predikcemi dosahují dlouhodobě úspěšnosti 75-90 %!? Mezi námi, znáš něco lepšího?

Když jsem citoval v úvodu ono přísloví “bez práce nejsou koláče” a srovnám si to s tím, jak nám fungují naše predikce na burze a jak lze opravdu s velmi malým úsilím vydělávat opravdu pěkné peníze…

A kolik tím lze získat ČASU a SVOBODY, potom nechápu, co děláš ještě milý čtenáři v práci, v procesu… OK, pokud děláš to, co tě baví, službu lidem, poslání, potom je to správně. A pokud si k tomu sem tam střihneš ziskový obchod s WinSignals, potom si asi rozumíme v 80 % toho, co jsem zde napsal.

Ale pokud říkáš a myslíš na to, že si to na té burze vyzkoušíš až budeš mít čas, peníze, znalosti a zkušenosti, potom věř tomu, že si to pravděpodobně nevyzkoušíš nikdy.

Pokud si říkáš, že si ty naše WinSignals vyzkoušíš jindy, později, až na to budeš mít čas a peníze, potom věř tomu, že každým dne odsouváš příležitost TO dokázat.

Nikdy nebylo řízení investic na burze jednodušší! Jasně, je třeba přidat i ty zkušenosti a znalosti, ale je třeba prostě začít, držet a nepustit! Již jsem ti někdy napsal onu větičku → NIKDY TO NEVZDÁVEJ?

Tak, končím pro dnešek.

Díky, že jsem ti to mohl napsat. Já budu se svými burzovními vlčáky pokračovat i v dalších měsících. Chystáme vylepšení, upgrade a zejména tah na branku, na stabilitu, na výsledky, na servis. Nic lepšího prostě na trhu za těchto podmínek není a nebude.

To je jedna jistota v tomto jinak hodně nejistém světě.

Prostě víme z pozice matematické pravděpodobnosti z 75-90 % to, co přijde a vyděláváme na tom. Je to takový legální INSIDER TRADING. Jasně, je zde ještě oněch dejme tomu 10-20 % predikcí, kdy to netrefíme. S tím je třeba se naučit žít, proto se ještě v dalších článcích pověnujeme riskmanagementu, proto se učíš.

Kdybychom uměli predikce na 100 %, jistě bychom je neprodávali za necelých 100 EUR na měsíc! Mimochodem, ani těch našich 75-90 % nikde nekoupíš! A vím, že 98 % traderů nemá vůbec šance na takové výsledky a stabilitu.

Prostě s WinSignals si kupuješ nejen skvělý informační servis, ale i ČAS, stabilitu, příležitosti, vzdělávání, akční hru o peníze, lístek ke svobodě, šanci na změnu! Opravdu hodně věcí za cenu necelých 100 pips, které umíme za dva signály do trhu na jednom lotu čehokoliv…

Bez práce prý nejsou koláče → to je blbost, vražedné přísloví z dětství, které jen zamoří mozek. Lepší je třeba → KDO DŘÍV PŘIJDE, TEN DŘÍV MELE! S WinSignals to platí dvojnásob!

Jirka Mazur

PS: A ještě pár screenů k tomu, jak lidé hodnotí příležitosti s WinSignals z poslední doby:

Reference WinSignals

Pavel už hlásí úspěšné Winsignals

Ruda a Pavel hlásí zisk s WinSignals

bronik-a-jaroslav

 


PS: Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem a následně HNB Premium Clubem?

HNB Business

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře
 1. Josef Kořen napsal:

  Nazdar příteli.
  Opravdu velmi hutné čtení. Odpovídá to i mojí soudobé cestě na pravou stranu,
  pod Tvým laskavým vedením. Myslím si ale, že to platí jen pro zlomek procenta obyvatel planety. Pro těch cca 99.95% bych nechal platit zažité pravidlo.
  Nakonec i ten nejlepší trader pořád neobchoduje. Musí se alespoň občas věnovat i nějaké obyčejné práci. A musí se snažit. S díky, J.Kořen, Louny.

 2. Petr napsal:

  Otázkou je, jestli je správné mít takový umělý systém, který přetahuje bohatství od lidí kteří vytvářejí nějaké hodnoty (pekař peče chleba, zedník postaví dům atd.) k lidem kteří ovládají tento systém. Kdyby tady burza nebyla, vůbec nic by se nestalo. Na rozdíl od výše zmíněného pekaře nebo zedníka. Je pravda že asi všichni můžou mít přístup k burze, na druhou stranu některé to nemusí zajímat a dělají raději věci, které jsou ostatním užitečné.

  • Jirka Mazur napsal:

   Je to jistě pravda. Nevím sice, jestli by se nic nestalo, kdyby tady nebyla burza – je to prostě podstata finančního průmyslu a ve spekulacích na burze nevidím rozdíl od práce pekaře či zedníka. Je to prostě každého volba. Nebo prostě je to jen možnost, zkratka. Mimochodem, díky tomu, že na burze vydělávám pěníze, mohu vytvářet další hodnoty a dávat práci právě i těm zedníkům či pekařům, což rád dělám. Díky burze mohu dávat do oběhu třeba 20x více peněz, než 98% ostatních lidí. Co je ale pro mě opravdu důležité – prostě ta svoboda a to, že TO mohu dělat! Díky za názor, Jirka

 3. Lubos napsal:

  Geniálne presná definícia „problémovej situácie“ a zároveň riešenie… – VĎAKA JIRKO.

 4. Tomáš R. napsal:

  Skvělý článek,jen škoda,že si ho přečte jen celkem malá skupina zasvěcených.

 5. Dalibor napsal:

  Dobrý den souhlasím s tím co píšete. Před 4 roky jsem poznal jinou cestu než je zaměstnání, která mi byla předurčována školou a okolím. Už pár let sleduji burzu a vaše články.Přečetl jsem mnoho knih od Kiyosakiho a dalších. Po kurzu hrajeme si na burze jsem věděl, že burza je pro mě. Dále jsem ještě přidal kurz o opcích abych měl znalosti i z jiného typu obchodování. Chtěl bych už Live obchodovat, ale chybí kapitál (zaměstnání mě asi nemine (jsem student SŠ)). Přeju vám aby se dařilo s Winsignály (i za pár let), kdy je budu odebírat a vrhnu se na Live obchodování :).

 6. Milan napsal:

  Díky Jirko za ten článek souhlasím je to bohužel (nebo lépe bohu dík-dá se to změnit) pravdivé ,to co máme v hlavě utváří nás i náš život a přeskládat si ve svojí hlavě některé důležité věci je klíčem k našemu spokojenému životu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Jste zde poprvé?

  Začněte zde a stáhněte si zdarma ebook a objevte 7 kroků pro rychlý start na burze!

  Staženo více než 24 000x !

 • Nejznámější online kurz
  V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

  Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

  Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

 • Jsme také na Facebooku