Risk je zisk? Aneb Boj se a stejně to udělej!

Risk je zisk!

Vážený čtenáři, tuto větu jsi jistě používal už jako dítě.  Používají ji často hráči, sportovci, obchodníci… Všiml sis ale, jak si některá česká (asi i cizozemská) pořekadla protiřečí?

(Příteli, promiň že ti tykám, ale cítím, že když ses začetl do našeho blogu, jsme tak trochu kolegové a na jedné lodi).

Malý příklad: nedávno zveřejnil kolega na našem webu zajímavý článek „Vražedné přísloví z dětství“, kde rozebíral přísloví „Bez práce nejsou koláče“.

Tak jak to tedy je? Abychom měli koláče či zisk, máme pracovat, nebo riskovat? Anebo riskovat v práci (podnikání), či nepracovat (nepodnikat) a tudíž neriskovat? Fakt vražedná kombinace! 🙂
O zhoubném vlivu přísloví se kdysi krásně rozepsal Zdeněk Jirotka ve své knize Saturnin. Není divu, že když existuje takové množství přísloví a pořekadel, máme v hlavách často zmatek a řídíme se protichůdnými pravidly. A když si necháme takhle zaneřádit svou hlavu protichůdnými úvahami při obchodování na burze, může (a patrně bude) to mít fatální následky.

Co vlastně riskuješ při obchodování na burze?

S některými brokery riskuješ celé své jmění a majetek (pozor na to, vždy si dobře přečtěte uzavíranou smlouvu a obchodní podmínky!), s některými „jen“ tebou vložený kapitál. Než se to naučíš (a to může trvat léta), riskuješ nervy, domácí pohodu, volný čas.

Platí na burze skutečně, že riskování je ta správná metoda tradingu? Existují lidé, pro které je riziko životní motor. Rádi rozhazují peníze, rádi se předvádějí, neváhají se vrhnout do akcí, jejichž smysl chápou pouze oni.  Je sice možné, že když zariskují, může se stát, že „vyhrají“ a přijdou si za krátký čas na velké peníze. Pravděpodobnost je však neúprosná. Prakticky VŠICHNI tyto velké peníze velmi rychle ztratí, protože RISKUJÍ.

Jak to tedy udělat, abychom eliminovali ztráty a přitom nepřicházeli o bonusy?

Každá volba, kterou děláme, jakkoli malá nebo velká, s sebou nese vedle potenciálních přínosů také určitou míru rizika, že zvolíme špatně. Nejčastěji se rozhodujeme na základě svých emocí a zkušeností.

Obchodování na burze a realizace burzovních spekulací není jednoduché a předpokládá:

 • dostatek znalostí
 • dostatek zkušeností
 • schopnosti analyzovat potenciál ziskových příležitostí
 • zejména schopnosti profesionálního řízení rizik (Risk management)

Proč ale nevyužít dobrých zkušeností jiných?

Američani je nazývají Best Practice. Jsou určeny zpravidla našim VIP klientům, ale občas je zpřístupníme i širší zasvěcené veřejnosti.

Proč vyvíjet něco, co už dlouho existuje? To byla základní myšlenka, která vedla k rozhodnutí vytvořit produkt, který využívá spojení zkušeností nejlepších členů týmu se zjednodušeným pohledem na trhy a využití nejlepšího know-how zkušených burzovních obchodníků.

Burza naštěstí není konkurenční prostředí takové, jak je známe z obchodu, nebo z podnikání. Při obchodování na burze „v malém“ (rozuměj s částkami menšími, než miliony dolarů, 🙂 si jednotliví obchodníci prakticky nekonkurují. Proč tedy nedat šanci vydělat i jiným?

Vytvořili jsme produkt, kde zasíláme našim klientům na telefon informaci o tom, že se vytvořila příležitost k úspěšnému otevření obchodu na burze. Jak s ní naloží, zda se ji rozhodne využít plně, zčásti, nebo vůbec ne, je SVOBODNÉ ROZHODNUTÍ každého z nich.

Víš, kolik při tom můžeš získat ČASU a SVOBODY díky tomu, že využiješ potenciál a zkušenosti jiných?  Připomínám další přísloví – „Čas jsou peníze“. Ale pokud říkáš a myslíš na to, že si to na té burze vyzkoušíš až budeš mít čas, peníze, znalosti a zkušenosti, potom věř tomu, že si to pravděpodobně nevyzkoušíš nikdy.

Jít do toho je sice risk. Ale zkušenost říká: Boj se a stejně to udělej!

Pokud si myslíš, že si ty naše WinSignals vyzkoušíš jindy, později, na to budeš mít čas a peníze, potom věř tomu, že každým dnem odsouváš příležitost TO dokázat. Nevěříš? Podívej se na několik namátkou vybraných zpráv našich klientů na FB v sekci WinSignals New. Nejsou to reference, jen prostá konstatování spokojených uživatelů:

Anebo se podívej na naši stránku www.winsignals.cz, kde v sekci Výsledky uvádíme kompletní výčet zaslaných signálů za několik let. Můžeš se přesvědčit o každém z vydaných signálů, i o těch, které se nepovedly. Neuvádíme jen equity, nebo procento zhodnocení účtu. Pravděpodobnost je neúprosná. Platí na burze i v životě.

A říká, že signály zaslané v loňském roce
dosáhly cíle profitu ze 77 %.

Jak je to možné? Protože „V jednotě je síla“. 🙂 A naši burzovní vlčáci jsou jednotní ve sledování trendu („Trend is your friend“) i dlouhodobém dosahování skvělých výsledků.

Všimli jste si, kolik přísloví či pořekadel bylo použito v tomto článku? Souhlasíte s nimi? Napište nám, co si o tom myslíte.

Krásné nedělní dopoledne přeje

Jirka Gajdošík

 


PS: Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem a následně HNB Premium Clubem?

HNB Business

 

Jiří Gajdošík
Projekt manažer WinSignals New, Wintraders tým
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Nejznámější online kurz
  V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

  Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

  Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

 • Jsme také na Facebooku