Těžko na cvičišti a …… proč těžko?

V nejrůznějších diskusních fórech o forexu a online obchodování se často střetávají dva různé pohledy na analýzu grafů pro obchodování na burze. Na jedné straně stojí zastánci rozvíjejících se možností technické analýzy. Lidé, kteří kladou menší důraz na klasické cenové grafy a ke své analýze přidávají nejrůznější technologie sledování toku objednávek do trhů, mapování aktivity velkých nebo malých hráčů na trhu a podobně.

Na jedné straně stojí burzovní „technologové“, kteří neustále pracují na nových technologiích sledování trhů. Na druhé straně stojí zastánci jednoduchého přístupu k analýze trhů. Ti sledují zejména klasické cenové grafy, trendy, formace, cenové bariéry a další základní prvky technické analýzy. Takový „old-school“ typ traderů.

Který z těchto přístupů je lepší?

Nemyslím si, že by přístup jednoho nebo druhého „táboru“ byl lepší nebo horší. Asi bude se mnou každý souhlasit že ať už aplikujete na burze cokoliv, tak jediné co má skutečně váhu je aby vám váš přístup generoval na burze převážně zisky a vyhovoval svou náročností vašemu obchodnímu přístupu, časovým a znalostním možnostem a celkovému přístupu k tradingu. Když někdo chce složitosti a opravdu vědět co se kde na burze šustne, tak proč ne? Na druhé straně ne každý má dost času na studium a zkoušení nových technologií. Spousta lidí se prostě potřebuje naučit ty hlavní postupy technické analýzy a pak je prostě používat. Nemají čas na neustále nové a nové vychytávky. Mají rodinu, koníčky, práci nebo byznys a chtějí dobře ovládat burzu. Ne aby burza ovládala je. 

KISS me baby

Ne, opravdu vás nebudeme líbat. To si zařiďte doma 🙂 . Ale když jsme už naťukli tu angličtinu – víte co slangově znamená zkratka K.I.S.S.?

Keep It Stupid Simple – tedy v překladu „nech to jednoduché“. Tahle zkratka se netýká jen burzy, ačkoliv se v burzovním prostředí používá čím dál častěji. Můžete  ji ale slyšet i v jiných oblastech. „KISS přístup“ se na burze uplatňuje jednoduchým náhledem na technickou analýzu grafů, sleduje trendy, cenové bariéry, formace, svíčky a tak dále…

Na burze se KISS přístup dá aplikovat právě pomocí základních modelů technické analýzy. A nemyslete si – když se spojí základní techniky a jejich průběžné používání, které vede k jejich skvělému ovládnutí, tak v hlavě tradera vznikne skvělý nástroj, jak z burzy dostávat průběžně peníze do své peněženky.

Takže kdo z koho?

Chci „ovládnout“ burzu, nebo chci aby burza ovládla mne? Já osobně preferuji to první. Tedy ne, že bych si dělal iluze o „ovládnutí burzy“, to zvládnou tak asi pánové z Goldman Sachs. A nejspíš ani ti ne. Ale chci to mít ale nastavené tak, abych burze rozuměl, věděl co se na trzích děje a dokázal si, pomocí dejme tomu 20 % nejdůležitějších technologií, průběžně z burzy stahovat zisky.

Nechci být burzovní maniak, který ví o tom, kde se co šustne. Chci aby mi burza sloužila jako bezva nástroj pro příjemné vydělávání peněz, které mi zároveň dává pocit seberealizace a vydělá mi dost peněz na mé záliby. A taky proto jsem začal tvořit Premium Club kurzu Hrajeme si na Burze.

Vezmu to teď trochu z opačného konce. V kurzu Hrajeme si na Burze a v Premium Clubu představujeme zájemcům o online trading základní a relativně jednoduché metody technické analýzy. Kdo je dobře pochopí a bude mít svou hlavu dostatečně pod kontrolou, tak může mít na burze třeba 60, 70 možná i více procent úspěšných obchodů. Stavíme na identifikaci trendů, sentimentu, bariér a dalších základních prvcích technické analýzy. Důležité ale je, že tyhle věci může pobrat do své hlavy i člověk, který chodí do práce, stará se o rodinu a má své další povinnosti.

Premium Club jsme s kolegy z kurzu HnB postavili právě na myšlence toho,
co bychom se chtěli my sami dovědět a naučit se, kdybychom byli našimi vlastními klienty.

Předáváme v něm těch 20 % nejdůležitějších technik pro identifikaci formací a situací, které vám vytvoří 80 % vašich zisků na burze. Jednoduchou, srozumitelnou a relativně nenáročnou formou a hlavně průběžně.

Aktuálně jsme pro členy Premium Clubu připravili zajímavé video o tom, jak si nastavit u otevřené pozice Stop-Loss tak, aby vás trh „nevykopnul“ na základě standardního pohybu v rámci supportu nebo rezistence, ze které nastupujete. A naopak aby vás ochránil před výrazným pohybem proti vám.

nahled-ps14-10

Toto video mají členové Premium Clubu k dispozici ve členské sekci…

Pokud vás zajímá, jak se daří členům WinSignals týmu kteří pracují na základě Situační Analýzy Online a našeho know-how, tak zde máte malý náhled.

Dopoledne zaslat WinSignál a večer pak už jen sklidit zisk a zaslat Win Profit Report. Čtyřicet dolarů za den. Je vám to málo? Přemýšlejte  – je to třeba celé 1 procento  z účtu, na kterém se dá takový WinSignál zobchodovat. Kde dostanete procento za den? V bance ne…

Více o tomhle WinSignálu se dovíte zde.

ws-v-praxi-b027-071

Netvrdím, že burza je něco co se naučíte za pár dní a pak už jen inkasujete zisky. To by asi nebylo na světě tolik burzovních zkrachovalců. Ale říkám si – proč drtit složité technologie, když mnohem jednodušší postupy pro obchodování vám dají třeba srovnatelné výsledky? Stejně je to ve výsledku jen o vlastní hlavě a schopnosti jasně myslet.

Přátelé, zdá se některým z vás téma článku složité? Začínáte na burze nebo se na to chystáte? Chcete si vylepšit skóre, peníze, dát si jiné šance na relativně jednoduché podnikání s penězi? Burza je bezesporu technicky a technologicky nejjednodušší podnikání na světě. Netvrdíme ale, že je pro každého.

Vojta Podešva


PS: Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem a následně HNB Premium Clubem?

HNB Business

Jirka Mazur
Podnikatel, burzovní hráč a autor online kurzů Hrajeme si na burze a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ
Komentáře

Přidat komentář

  • Nejznámější online kurz
    V průběhu několika měsíců vás naučím pevné základy o burze!

    Získáte to, co jsem naučil i tisícovky dalších lidí během více než 15 let vzdělávání.

    Zajímá vás to? Klikněte na tlačítko níže a zjistíte více:

  • Jsme také na Facebooku